Підуть чи гуртожитку в минуле?

З часів Хрущова почалася ера будівництва типового блокового житла, мета якого – забезпечити житлом всіх. Все просто – дешеве житло для всіх. Ніяких надмірностей…

Але вже пройшло цілих півстоліття, будівельна індустрія пішла далеко вперед, а люди продовжують жити в гуртожитку такого ж типу. Ось він, XXl століття.

Причини цього треба шукати в економічних аспектах. Адже якби не було попиту на такий тип житла, то його давно б знесли, забудували новими елітними багатоповерхівками.

У Росії гостра проблема з житловим фондом існувала багато років, плюс до всього, для більшості людей нове житло, що будується не доступна за ціною, а кредит в банку під відсотки розорить їх.

Ось і доводиться вибирати з існуючих варіантів: або знімати квартиру, або жити в гуртожитку, або купити будинок в селищі – там ціни бувають і по триста тисяч, звичайно якщо це не елітне селище.

Попит народжує пропозицію. І така ситуація буде ще багато років. Якщо б всі купили собі по будинку в селищах і виїхали з міста, то напевно проблем з житлом не було б, але в сільську місцевість ніхто не їде, бо вважають, що в місті життя куди краще.

гуртожитки в минуле

Гуртожитки є антиподом, латанням чорної діри в недостатньо великому житловому фонді. Причому і зараз їх будують не так багато, віддаючи пріоритет сучасним будівлям, що є вірним шляхом.

Як передбачається, через кілька років житловий фонд повинен забезпечити всю країну гідним житлом, от тільки є одне але!

Технології, що застосовуються для будівництва, а також сама організація будівельних робіт знаходяться на низькому рівні.

Якщо будівництво об’єкта запланована на 3 роки, то ймовірність завершення його у строк практично дорівнює нулю. Ось вам і виконання плану по відновленню житлового фонду.

Таким чином, гуртожитки ще довго будуть залишатися невід’ємною частиною життя росіян, нагадуючи про минуле. Багато хто з нас у молодості жили саме в гуртожитку – в студентські роки, на початку роботи, у відрядженнях.

І не дивлячись на всі плани з розвитку і модернізації житлового фонду країни, навряд чи малоймовірно, що зміни будуть відбуватися в кращу сторону швидкими темпами…