Побудувати будинок на дачних і садових земельних ділянках?

Для початку зауважимо, що зводити індивідуальний житловий будинок на земельних ділянках, призначених для індивідуального житлового будівництва (надалі – ІЖБ) або для ведення особистого підсобного господарства (надалі – ПП), дозволяється…

Однак для цього необхідно мати на руках відповідний дозвіл на будівництво. В іншому випадку, будівництво буде визнано самовільним і незаконним, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Про це свідчить Містобудівний кодекс РФ (див. статтю за номером 51).

Більш того, після першого січня 2010 року необхідно мати також і дозвіл на введення житлового будинку в експлуатацію. Без чого зареєструвати будинок у власність не вдасться. Що стосується будівництва будинків на дачних або садових земельних ділянках, то тут дозволу на будівництво не потрібна. Скажете, парадокс!? Безумовно.

Побудувати будинок

Мабуть, держава, запроваджуючи ці норми, розраховував, що на дачних або садових земельних ділянках громадяни будуть виключно відпочивати і вирощувати сільськогосподарську продукцію. А житлові будинки, мовляв, їм не потрібні. Вистачить і сарайчика для зберігання інвентарю. Або альтанки, щоб від дощу сховатися.

Тим не менш, прогалиною в чинному законодавстві тут же населення і скористалося.

Мова йде про масове зведення житлових будинків на садових і дачних земельних ділянках. Благо, і дозволу на будівництво не потрібна. Виходить, що і у придбанні земельної ділянки для ІЖС відпадає всяка необхідність.

Навіщо він потрібен? З усіма своїми численними дозволами. До речі, індивідуальні житлові будинки, побудовані на дачних і садових земельних ділянках, практично нічим не відрізняються від житлових будинків, зведених на земельних ділянках, призначених як для ІЖС, так і для ЛПХ.

Понастроив таких будинків, росіяни пішли далі і почали «качати права», тобто вимагати дозволу на прописку і право власності на свої будинки…