Податок на нерухомість в Іспанії

Податок на нерухомість в Іспанії. Податок на володіння нерухомістю в Іспанії відомий як IBI. Це щорічний податок на все нерухоме майно (квартири, дачі, паркування і т. д.) який стягується безпосередньо місцевою радою на 1 січня поточного року. Податок обчислюється як відсоток від базової вартості майна – «catastral»…

Саме місцеві ради встановлюють розмір відсотка, і слід мати на увазі, що він рідко відображає ринкову вартість. Як вже зазначалося, відсоток відноситься до базової вартості і залежить від місця розташування об’єкта, числа жителів конкретного району під адміністративним контролем місцевої ради.

Оскільки податок стягується з власника, на 1 січня відповідного року, будь-яка зміна у вартості власності після цієї дати не вплине на зобов’язання власника сплатити податок.

Наприклад, якщо власність продається 1 квітня, податок повинен бути сплачений, і все одно, хто буде платити податок весь рік, хоча, звичайно, покупець і продавець можуть в приватному порядку прийти до угоди щодо справедливого розподілу суми до оплати.

Податок на нерухомість стягується на все нерухоме майно з наступними виключеннями:

Податок на нерухомість в Іспанії

Урядова нерухомість і нерухомість місцевих органів влади.

Автомагістралі та інші магістралі у вільному доступі для громадськості.

Нерухомість, що належить католицької Церкви.

Майно, що належить Червоному Хресту.

Власність, що належить іноземним урядам в цілях дипломатичного або консульського представництва у відповідності з міжнародними угодами.

Нерухомість організацій або юридичні особи, з якими Іспанія підписала на цей рахунок угоди.

Земля і будівлі, що належать залізниці.

Земля, парки, будівлі, які розглядаються як історичні або культурні цінності.

Слід зазначити також, що в останні роки відсоток, який застосовується до «catastral», постійно зростає і, ймовірно, буде продовжувати рости з урахуванням важкого фінансового становища багатьох місцевих рад в Іспанії…