Подвійна продаж: за ким право власності ?

Подвійні продажі зустрічаються не тільки на первинному ринку нерухомості, але і при продажу квартир від власників…

Хто ж у такому разі має переважне право на квартиру?

Тут має значення який об’єкт нерухомості було продано різним особам, за яким договором оформлена угода і хто був перший в подачі позовної заяви про визнання права власності.

Так, якщо квартира на первинному ринку нерухомості (квартира у новобудові), була кілька разів продана за договором пайової участі, то право власності на таку квартиру виникає у тієї особи, чий договір першим був зареєстрований у реєстраційній палаті.

Подвійна продаж

Те ж саме можна сказати про купівлю квартири від власника на вторинному ринку за договором купівлі-продажу.

В обох випадках усі особи, які дізналися про те, що є покупець, який має переважне право власності, можуть подати в суд на стягнення з продавця грошових коштів, а також відсотків за користування чужими грошима, або про повне відшкодування збитків, отриманих при невиконанні договору купівлі-продажу.

Якщо договір купівлі-продажу квартири не реєструється в реєстраційній палаті, то переважне право власності виникає у того обличчя, яке раніше всіх уклало договір або внесла суму коштів за договором.

Крім того, велике значення має та обставина, що переважне право власності на квартиру буде у тієї особи, яка перша подала в суд заяву про визнання цього права.

Тобто, якщо людина не знає про те, що квартира, яку він придбав, була продана ще одному або декільком особам, і не звернувся до суду, то він не є потенційним власником…