Покупка квартири

Покупка нерухомості – серйозна і дорога операція, підходити до якої потрібно з усією відповідальністю, попередньо вивчивши крім цінових пропозицій та умов ще і закони…

В іншому випадку є ймовірність зіткнутися з шахраєм, який тлумачить зміст законів на свою користь, в результаті чого ви втратите вкладених коштів.

Навіть якщо угода просто зірветься, приємного в цьому мало. Як же правильно здійснити покупку квартири? Перш за все, вивчіть терміни.

Прийнято, що при укладанні угоди з нерухомістю покупець попередньо передає продавцю певну суму (назва якої, також як і її розмір, можуть бути різні, в залежності від вимог продавця), тим самим підтверджуючи серйозність своїх намірів.

Завдаток, передплата, аванс – у чому їхня відмінність і до чого вони зобов’язують сторони, що вступили в угоду?

Відразу зазначимо, що в цивільному кодексі немає терміна «аванс». Згідно з кодексом попередня оплата буває двох форм – передоплата і завдаток.

Завдатком називають грошову суму, що видається однією із сторін іншій в доказ укладення договору, попередньою оплатою – попередню виплату замовником певної грошової суми в рахунок майбутніх платежів за виконані для нього послуги, роботи чи поставлені товари. Як же регулюються відносини сторін угоди при зриві покупки?

Покупка квартири

Якщо це сталося з вини покупця, то не передплата, ні завдаток йому не повертаються. Якщо розірвав угоду продавець, гроші можна повернути. А ось аванс продавця ні до чого не зобов’язує, за винятком випадків, коли договором передбачено штраф за зрив угоди.

Будь-які грошові операції повинні супроводжуватися укладанням договору, у якому повинні бути передбачені всілякі варіанти розвитку ситуації, щоб позбутися від проблем у майбутньому.

У договорі має зазначатися сума завдатку, передоплати, авансу, і що буде з цією сумою при зриві угоди; докладний опис нерухомості, об’єкта угоди: адреса, основні характеристики, можливі нетипові особливості; повна вартість житла; терміни угоди; порядок оплати, умови передачі квартири після операції.

В договорі нічого не може бути зайвим. Гарантії покупця тим вище, чим більше ситуацій обговорено. Договір слід читати дуже уважно, не зайвим буде і консультація юриста, щоб перед підписанням договору бути впевненим в тому, що він вас повністю влаштовує…