Потрібен офіс: купити чи орендувати ?

Мабуть, одним з кращих серед варіантів інвестування грошових коштів є придбання комерційної нерухомості…

Хоча більшості фірм вигідніше знімати приміщення під офіс, ніж купувати його в свою власність. Це відбувається в силу декількох причин.

Насамперед слід сказати, що укладення договору оренди з власником є куди більш зручною угодою, ніж оформлення договору купівлі-продажу, до того ж орендувати офіс можна дуже швидко.

Укласти договорів оренди з власником офісу можна протягом одного дня, однак процедура оформлення документів при купівлі може затягнутися до напівроку.

Потрібен офіс

Велике значення у виборі між купівлею або орендою комерційної нерухомості є вартість.

Так, наприклад, не кожна юридична особа здатна вивести з обігу кілька мільйонів рублів.

Якщо ж юридична особа звернутися за кредитом на придбання нерухомості в банк, то відсоток по кредиту буде значно вище, ніж ставка капіталізації проекту.

До того ж, повна окупність такого вкладання коштів настане не раніше, ніж через 8 – 10 років.

Практичним варіантом може стати придбання комерційної нерухомості на етапі пайового будівництва. Таким чином, рішення фірми щодо купівлі або оренди комерційної площі має виходити від особливостей її роботи.

Компаніям, які мають стабільний бізнес, доцільніше інвестувати кошти в нерухомість. Дрібним фірмам та індивідуальним підприємцям простіше орендувати приміщення, тим самим мінімізувати свої ризики…