Право власності на заміську нерухомість

Оформлення права власності на заміську нерухомість залежить від типу купується об’єкта. Ділянка з підрядом, незареєстрована споруда, готовий будинок – у кожного свої особливості…

Основний момент для отримання прав власності на ділянку землі та будівництво житлового будинку і всього іншого, що може бути побудоване на землі – визначення статусу заміського будинку або самого селища в цілому.

Тобто, з’ясування пакета документів у продавця або власника, можливо з ним вчинення угоди купівлі-продажу, подальша реєстрація в реєстраційній палаті та отримання найближчим часом статусу власника, не доведеться чекати невизначений кількість часу.

Спочатку потрібно розібратися з категоріями землі. Практично всі пропозиції, наявні на ринку заміської нерухомості, які належать до земель сільськогосподарського призначення чи до земель поселень.

Найбільш простим з точки зору подальшого оформлення у власність є будинок в населеному пункті, що потрапляє в категорію «землі поселень», це означає, що з перебудовою будинку або будівництвом проблем не виникне.

Право власності

Крім категорії кожну ділянку володіє такою характеристикою, як вид дозволеного використання. Існує два види земель поселення: під особисте підсобне господарство і під індивідуальне житлове будівництво. З практичної точки зору великої різниці між ними, по суті, немає.

Землі сільгосппризначення бувають: для садівництва (в окремих районах існує обмеження габаритів будинків, які можна будувати на садових ділянках), для дачного будівництва (які-небудь обмеження на споруджувані будівлі відсутні) і для городництва (нерідко на них і зовсім заборонено будівництво).

У деяких садових товариствах внаслідок того, що земля не розмежований, її члени володіють «частками загальної землі», а не своїми ділянками. В такому випадку оформити ділянку у власність проблематично.

Якщо говорити про вторинному ринку, то якщо ділянка і будинок, що належать одному власнику, то згідно із законом не можна купити окремо будинок або окремо ділянку.

Для початку будівництва на порожньому ділянці, необхідно володіти правом на цю землю, або власності, або оренди. Після появи у вас зареєстрованого права, можна звернутися за дозволом на будівництво. Тобто при будівництві спочатку треба оформити право на ділянку, потім – додому…