Про держреєстрацію будинку, побудованого на земельній ділянці для ІЖС

Ну ось, заповітна мрія здійснилася і, нарешті, власник земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва (надалі – ІЖБ) збудував на своїй землі житловий будинок…

Скільки праці, грошей і нервів було витрачено! Просто, «дикий жах»! Повірте, побудувати будинок – це вам не баран чхнув»! Тим не менш, будівництво приватного будинку благополучно завершено.

Тепер необхідно оформити право власності на будинок, щоб стати його повноправним і законним власником, з усіма витікаючими звідси наслідками. На жаль, знову доведеться займатися «паперовою тяганиною» і готувати пакет відповідних документів.

Про держреєстрацію будинку

Цікаво, а про яких конкретно документах йде мова? По-перше, природно, заяву встановленого зразка з проханням про реєстрацію права власності на побудований будинок. Як говориться, «дитя не плаче-мати не розуміє».

Немає заяви-немає й проблем для органів державної реєстрації. По-друге, як відомо, реєстрація права власності це задоволення платне. Отже, другим документом буде платіжне доручення або квитанція про сплату державного мита.

По-третє, безсумнівно, документ, що посвідчує особу заявника або нотаріально завірена довіреність для представника. По-четверте, правовстановлюючі документи на житловий будинок. А як же інакше!? Це, як дозвіл на введення будинку в експлуатацію, так і його технічний паспорт.

Тут слід звернути увагу на те, що якщо будинок побудований до першого січня минулого року, то дозвіл на введення в експлуатацію не вимагається. І, нарешті, в-п’ятих, правовстановлюючі документи на земельну ділянку, на якій будинок розташований.

Якщо ділянка зареєстрований в Єдиному державному реєстрі прав, надання правовстановлюючих документів на землю не обов’язково. Що стосується кадастрового паспорта, то його можна не подавати, якщо надано відповідний висновок органу місцевої влади про те, що житловий будинок знаходиться в межах кордонів самої ділянки. Ось, в принципі, і все…