Про правила ділової та професійної етики рієлторів

Як відомо, обов’язок ріелторів ставиться неухильне дотримання і виконання Правил ділової та професійної етики (надалі – Правила)…

До речі, Правила розробляються і затверджуються Національним об’єднанням саморегулівних організацій ріелторів. Правила придумані для того, щоб тримати ріелторів в «їжакових рукавицях». Цікаво, а що ж являють собою ці Правила, і які їх основні моменти?

По-перше, зауважимо, що Правила це якісь норми поведінки ріелторів при здійсненні ними своєї професійної діяльності.

Наприклад, аудитор не має права відмовляти клієнту в наданні ріелторських послуг, посилаючись на його національність або релігійні переконання, а також на статеву приналежність.

Більш того, ріелторам категорично забороняється брати участь у будь-яких заходах, які покликані дискримінувати особу за перерахованими ознаками. Коротше, ніякої дискримінації.

По-друге, ріелтори зобов’язані працювати виключно в рамках укладеного договору з клієнтом на надання ріелторських послуг. Забороняється виходити за рамки договору.

етика ріелторів

Іншими словами, ріелтор не повинен консультувати, ні надавати інформацію, сприяти, поза рамками договору.

Що стосується інформації, то вона неодмінно повинна бути достовірною, так і правдивою. Спотворення та приховування – неприпустимі.

По-третє, ріелторам пропонується захищати інтереси і права своїх клієнтів, не порушуючи, в свою чергу, норм чинного законодавства.

Супроводжувати угоду, справедливо ставлячись до всіх її учасників. Надавати послуги в суворій відповідності з вимогами федеральних і регіональних норм і стандартів.

І, нарешті, по-четверте, ріелторам суворо забороняється використовувати стан здоров’я або некомпетентність свого клієнта для отримання особистої вигоди і наживи.

Ріелтор не може супроводжувати угоду, якщо він має особисту зацікавленість в її результатах. Ось, в принципі, і все, якщо коротко…