Про явних і прихованих недоліках житла, що купується

Житло, як і будь-який інший товар, має, як явні, так і приховані недоліки. Запам’ятайте, ідеального житла не буває…

Якщо річ, куплену в магазині, при виявленні недоліків можна спокійно обміняти, то з житловим приміщенням все набагато складніше. У зв’язку з чим, давайте поговоримо про зазначені недоліки.

По-перше, що стосується явних недоліків, то, як правило, вони виявляються візуально при огляді житлового приміщення. Для цього огляд проводиться. Потенційний покупець повинен ці недоліки бачити і, якщо він все ж вирішується придбати житло, то, отже, з наявністю явних недоліків він погоджується.

Після оформлення угоди купівлі-продажу, скаржитися на явні недоліки безглуздо. Продавці навіть при бажанні не в змозі приховати ці недоліки, тому вони і називаються явними. По-друге, приховані недоліки – це зовсім інша справа, оскільки візуально виявити їх неможливо.

Приховані недоліки виявляються пізніше в процесі експлуатації житла, тобто після закінчення певного часу. Зазвичай людина з покупця перетворився вже давно в повноправного і законного власника житлового приміщення. А продавець, у свою чергу, про угоду міг і забути.

недоліки житла, що купується

До речі, про наявність прихованих недоліків продавці житла не афішують, а, навпаки, роблять все можливе і неможливе, щоб про прихованих недоліках покупець так і не дізнався. Логіка зрозуміла, житло-то треба якось продати і, причому, при цьому не продешевити. Більш того, і потенційного покупця втрачати не хочеться.

Упустиш, а де потім його знайдеш!? Наприклад, чоловік купив житлову квартиру, в якій тільки що були наклеєні нові шпалери. Начебто, нічого поганого, так і шпалери свіженькі і приємні на вигляд. Однак через три-чотири місяці шпалери стали намокати і, о жах, на них з’явився грибок.

Мабуть, продавець про це знав і, щоб ввести невдалого покупця в оману, спеціально перед оглядом змінив шпалери. Що робити? Головне не панікувати і не посипати голову попелом». Потрібно терміново звернутися до продавця з претензією, а якщо компромісного рішення знайти не вдалося, то з позовом до суду.

Для суду знадобиться акт незалежної експертизи по виявленим недолікам. В акті мають бути вказані конкретні причини виникнення недоліків, так і заходи щодо їх усунення. Бажано і сума майбутніх витрат. А там, як суд вирішить…