Проблем у приватних ріелторів вище даху

Безумовно, приватні ріелтори всіх уже «дістали» і «дістали». Населення, а це потенційні клієнти, взагалі перестало приватникам довіряти і вважає за краще з ними не мати ніяких справ…

Що стосується держави, то і в нього, мабуть, терпець урвався. Ось і розробляється проект нового закону «Про ріелторську діяльність», який покликаний «приструнити» приватних ріелторів та направити їх діяльність у правове русло.

Дійсно, приватних ріелторів розвелося сила-силенна, а спеціального закону, що регулює їх діяльність, досі немає. Не порядок у демократичній і правовій державі. З прийняттям нового закону безтурботне життя у приватних ріелторів закінчиться, а проблем у них стане, як кажуть, «вище даху».

Ну, що ж, самі винні. Не жилося приватникам спокійно, от і отримали. Тепер їм доведеться працювати виключно в правовому полі. А що це значить? По-перше, кожен приватний ріелтор зобов’язаний буде складатися в який-небудь саморегулівної організації ріелторів.

Таким чином, про «вільних хлібах» приватники можуть забути. Організація матиме певний стандарт ріелторської діяльності, обов’язковий для кожного члена. Більш того, будуть розроблені і затверджені певні правила поведінки ріелторів, а організація буде суворо стежити за їх неухильним виконанням.

Проблем у приватних ріелторів вище даху

І якщо щось не так, то провинився ріелтору «мало не здасться». Коротше, приватних ріелторів беруть «їжакові рукавиці». По-друге, кожен ріелтор, в т. ч. і приватний, в обов’язковому порядку змушений буде проходити атестацію на відповідність займаній посаді.

Не секрет, що професійна кваліфікація приватників залишає бажати кращого. Не пройшов атестацію – до побачення, ріелторська діяльність! Малограмотних ріелторів на ринку нерухомості не повинно бути навіть у принципі.

По-третє, приватним ріелторам доведеться припинити «працювати » з коліс», т. к. їм ставиться в обов’язок мати офіс для роботи з клієнтами. Офіс належним чином обладнаний відповідно до вимог стандарту і правил. Безсумнівно, на все потрібні значні гроші, а то приватники звикли працювати, маючи лише зручне взуття, телефон і карту міста.

Тепер, щоб стати приватним ріелтором, потрібно в кишенях мати необхідні гроші. Спочатку гроші, а вже потім приватний ріелтор. Думається, що все це на краще…