Процедура оцінки земельної ділянки для ІЖС

Цікаво, а яка сама процедура оцінки земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва? Який механізм і порядок оцінки…

Спробуємо, хоча б коротко, відповісти на поставлені питання. По-перше, безумовно, необхідно вибрати хорошого оцінювача, який має бути справжнім професіоналом своєї справи, блискучим аналітиком, володіти відповідними навичками та вмінням.

Від того, як точно і неупереджено буде проведена сама оцінка вартості земельної ділянки, повірте, багато чого залежить. Безперечно, що зараз оціночних компаній розвелося «видимо-невидимо», але доведеться вибрати лише одну з них. Як же не помилитися з вибором?

Головне, щоб оціночна компанія була членом саморегулівної організації, з усіма витікаючими звідси наслідками. Бажано, мати справу з оцінювачем, який на ринку послуг існує вже тривалий час і має в штаті співробітників виключно з вищою спеціальною освітою.

оцінка земельної ділянки

Доцільно прислухатися до відгуків і рекомендацій людей, які вдавалися до послуг даної компанії. Особливу увагу потрібно звернути на наявність страховки у компанії. Сума страхування професійної відповідальності повинна бути не менше мільйона рублів.

Тільки в цьому випадку, можна бути впевненим, що фірма солідна і з нею небезпечно мати справу. По-друге, для проведення оцінки треба мати на руках правовстановлюючі, інвентаризаційні та кадастрові документи на земельну ділянку.

При наявності та інші документи, які сприяють для більш точної та об’єктивної оцінки. Мова йде про документи, які стосуються комунікаційних та інженерних мереж, каналізації, водопостачання, енергопостачання, відомостей про орендарів і т. д.

По-третє, кінцевим результатом роботи оцінювача є звіт про оцінку земельної ділянки, який видається на руки клієнту. До речі, в кожній компанії розроблена своя форма звіту, але в ній повинні бути присутніми обов’язкові розділи, визначені чинним законодавством.

Не секрет, що оцінювач безкоштовно не працює і вартість наданих послуг залежить від ряду факторів. Наприклад, від цілей оцінки, типу та місцезнаходження оцінюваної ділянки. Строк проведення оцінювання не більше п’яти робочих днів…