Расприватизация квартири

Як показав час, приватизація житла вигідна не кожному. Зараз багато власників бажають расприватизировать квартиру…

Але в зворотному процесі можуть виникнути деякі перешкоди, дізнатися про яких краще завчасно.

Знайте, що якщо при расприватизации порушуються чиї-небудь права, вам буде відмовлено.

Справжніх причин для проведення процесу расприватизации у співвласників квартир кілька.

Насамперед, це пов’язано з переселенням мешканців з ветхого житлового фонду. Так, власник отримає рівноцінне житло, а наймачі – площа, виходячи з вісімнадцяти кв. м. на людину.

Це означає, що якщо кілька чоловік зареєстровані в муніципальній квартирі маленькій площі, то при знесенні будинку місто надасть більш просторе житло або ж не один, а більше .

Ще одна причина – прогнозоване збільшення податку на власність, а відповідно, чималі матеріальні витрати.

Мотивом для расприватизации може послужити і особиста безпека.

Багато самотні пенсіонери – власники потрапляють в поле зору численних шахраїв, які часом готові піти на все, щоб заволодіти їх нерухомим майном. Але якщо людина має статус наймача, він не представляє ніякого інтересу для зловмисників.

Нерідко питання про расприватизации викликаний негативними взаємовідносинами між потенційними спадкоємцями. Одним словом, причин, щоб відмовитися від власності на користь держави чимало.

Расприватизирование квартири

Добровільна расприватизации здійснюється наступним чином. Перш за все, слід відрізняти осмислену і добровільну расприватизацию (реприватизацію, деприватизацію) від визнаної в судовому порядку недійсним.

По-друге, потрібно визначити її вид – безвідплатний або відплатний. Згідно із законом власники, необдумано приватизували своє житло, можуть расприватизировать його, безоплатно передавши у власність міста, стаючи наймачами цього житла згідно з договором соціального позики.

Власник також може продати свою квартиру місту, зберігши при цьому статус наймача, для чого необхідне укладення певного договору.

В обох випадках всі документи, необхідні для расприватизации здаються в місцеві органи виконавчої влади на розгляд.

Якщо отримана документація відповідає усім вимогам, укладається договір про расприватизации. Варто врахувати, що право на приватизацію надається тільки один раз…