Ріелтор, яким він повинен бути?

Професійний агент нерухомості повинен володіти певними якостями і вміннями. Спробуємо визначити основні з них…

Діяльність ріелтора – це, в першу чергу, робота з людьми. Тому дуже важливо встановити початковий контакт з майбутнім клієнтом, який збережеться і при подальшому спілкуванні.

Важливі, звичайно, підбір і показ об’єктів нерухомості, перевірка та підготовка документів, але якщо не встановлені хороші взаємини з замовником, кінцевого позитивного результату, а, відповідно, і винагороди маклеру за виконану роботу може і не бути.

В хитру операцію агента нерухомості, перш за все, варто звинувачувати себе. Діяльність ріелтора дуже специфічна і укладена в подвійній продажу.

Перша – уявлення себе, як висококласного фахівця, клієнту, а друга – вже продаж об’єкта нерухомості зацікавленому покупцеві.

Маклер – це посередник, і на ньому лежить подвійна відповідальність. Мало просто зацікавити замовника, необхідно його утримати, тобто побудувати з ним відкриті, чесні, щирі стосунки.

Дуже важливо вміння чути і слухати, задавати потрібні питання, пропонувати свої різні варіанти, просто кажучи, завоювати довіру. Професійний агент нерухомості буде представляти інтереси клієнта на всіх етапах операції.

Він сам приготує пакет документів, перевірить необхідні папери, складе контракти, проведе переговори і т. п. Замовнику залишиться лише прийняти кінцеве рішення і підписати підсумковий договір.

Ріелтор

Діяльність ріелтора – це посередницькі послуги між сьогоденням і майбутнім власниками. Тому для успіху на своєму терені йому необхідні дві складові – продавець і покупець.

Замовник, бачачи, що основне завдання маклера – відстоювання його інтересів, а не своїх власних, не намагання якнайшвидше заробити обумовлений гонорар, а підібрати найбільш оптимальний варіант, по достоїнству оцінить його старання.

Визнанням майстерності, професіоналізму і задоволенням якості виконаної роботи ріелтора стане ще одне звернення до нього замовника.

Маклер повинен бути майстром своєї справи: добре орієнтуватися в цінах на нерухомість, вміти давати точну характеристику виставленої на продаж квартирі, чітко визначивши всі її плюси і мінуси, заздалегідь передбачати можливі «підводні камені» угоди і слідувати поетапного здійснення запланованого.

Перераховувати можна ще багато і довго. Хочеться додати: ріелтор повинен бути незамінним, все знати і вміти, вирішувати проблемні ситуації, «відчувати» клієнта…