Ринок елітних особняків

У сучасному світі знову набирають темпи будівництво та реконструкція особняків. За даними аналітиків, найбільшим попитом користуються відновлені особняки…

За рік в Москві проходять реконструкцію 6-7 будинків, а в період з 2006 по 2011 рік уряд Москви планує стягнути з реконструкції близько 30 особняків.

Найскладніше питання для уряду — це шляхи реконструкції, або віддати ці маєтки в оренду, або ж відновлювати їх самостійно.

В даний час левова частка припадає на особняки підлягають реконструкції.

Враховуючи заборону на точкову забудову, реконструкція особняків дає нові пропозиції на ринку елітного житла.

Частина квартир в особняках є ліквідними, і, безсумнівно, знаходить свого покупця, але в даний час, так само можна купити особняк цілком.

Всіх покупців особняків можна розділити на дві категорії: це придбання житла для себе, або ж, як інвестиції. Для особистого користування особняки набуває сучасна еліта, бізнесмени, політики.

Якщо ж говорити про вартість елітного житла в середньому вона коливається близько 20 000 доларів. До того ж, якщо об’єкт володіє високою історичною цінністю, її вартість може зрости на 15-20%.

Ринок елітних особняків

Зовсім інша картина спостерігається в Санкт-Петербурзі, і ставлення до елітного житла зовсім інше. Перший погляд на квартири в елітному районі може справити вкрай негативне враження. Брудні парадні, вузькі каламутні вікна, різні деформації і вартість житла.

Реконструкція житла в історичній частині Санкт-Петербурга вимагає великих фінансових витрат і сил на всілякі узгодження. «Золотий трикутник» – це елітний район, розташований між Фонтанкой, Невою і Невським проспектом.

Іноді цей район продовжують до Суворовського проспекту і до житла за Фонтанкой. З одного боку велика щільність населення, сирий клімат, зношеність житлового фонду та відсутність сучасних парковок і тут же поруч Ермітаж, Нева, Палацова площа…

Першими покупцями нерухомості в цьому районі стали іноземці, саме вони як і раніше задають тон і зараз. На сьогоднішній момент відбувається скорочення житлового фонду в цьому районі.

Все більше будівлі реконструюється та реставруються під офісні приміщення під комерційну нерухомість. Все це відбувається, незважаючи на те, що процес реставрації дуже складно запустити, оскільки більша частина будівель захищається програмою ЮНЕСКО…