Сертифікати на житло

Сьогодні ситуація з покупкою житла гостро стоїть біля половини населення, виняток не складають і військовослужбовці. Дійсно ситуація це достатня гостра так як фонд службового житла з якого виділялися квартири і інша житлоплощу було втрачено ще в 90-ті роки…

Тоді сталося масове звільнення військовослужбовців, але з проблеми, що нікуди було йти, вони часто залишалися у військових квартирах, які згодом були, приватизували, так як іншого житла вони не мали.

Але варто відзначити, що житлова проблема це вічне питання будь-якого покоління.

У зв’язку з такою ситуацією в країні в 1998 році розробили і запустили у реалізацію програми «Державні Житлові Сертифікати», її основна мета забезпечити населення житлом.

Сьогодні вони мають кілька видів: «Материнський капітал», « Житло для молодих», «Житло для військовослужбовців» і так далі.

Що ж являють собою ці житлові сертифікати? Сертифікат – це в першу чергу іменне свідоцтво, яке засвідчує право на отримання субсидії на придбання житла.

У ньому вказані такі дані: прізвище, ім’я, по батькові, найменування об’єкта, який придбали і розмір безоплатної субсидії.

Такий сертифікат дається тільки один раз і не підлягає переведенню на іншу особу. Хто ж має право на такий сертифікат?

За законом Російської Федерації на такий сертифікат можуть розраховувати громадяни, які не мають постійного житла або потребують поліпшення своїх житлових умов.

Відповідно до ЖК РФ за статтею 29 покращення своїх умов визнаються ті громадяни, у яких існують етапи:

• житлова площа нижче рівня, передбаченого законом (18 кв. на одного)

• житло не відповідає санітарним та технічним умовам проживання

• люди, що проживають в гуртожитку або іншому найманому житлі

• сім’ї, які проживають у неізольованих кімнатах і не мають родинні зв’язки

• сім’ї, де є хворі з важкими хронічними захворюваннями

Щоб стати учасником після одержання сертифіката, вам необхідно буде зібрати такі документи, і направити їх в адміністрацію на розгляд.

• заяву на отримання сертифіката

• копії паспортів

Сертифікати на житло

• виписку з будинкової книги про склад сім’ї

• довідку, що підтверджує причину участі в параграмме на отримання сертифіката

Яка ж сума субсидії? Розмір субсидії складається з розрахунку 80% від вартості житла на норму соціальної площі. У кожної родини це різна сума, тому її прописують в отриманому сертифікаті.

Цей сертифікат безготівковий, тому вам необхідно буде ще й відкрити банківський рахунок, з якого пізніше переведуть кошти на рахунок вашого кредиту, або на рахунок продавців квартири.

Цей сертифікат дійсний тільки три місяці, якщо його не реалізувати він блокується, і ви втратите шанс придбати його знову, так як вас приберуть зі списку черговиків.

Сертифікати дають можливість отримати безоплатну субсидію, але не забувайте, що час гроші не варто сидіти, склавши руки і чекати на диво…