Що буде з московськими хрущовками далі?

У Москві досить активно і довго проходила реалізація програми знесення п’ятиповерхових будинків з переселенням мешканців у нові квартири…

Утворилося навіть подобу бізнесу – купівля житла з прицілом на швидкий переїзд з цього дому; а продавці почали використовувати у своїх оголошеннях фразу «перспектива знесення», щоб надати об’єкту достатьню привабливість.

Заробити не вийде. Що буде з хрущовками далі? Напевно, відповідь на це питання зараз не знає ніхто. Схоже, не знають цього і нові московські влади – у всякому разі, сигнали, що доносяться від них, досить суперечливі.

московські хрущовки

Безперечними сьогодні здаються лише три моменти. Перший – точно не вирішать проблему швидко. Тому мешканцям будинків, біля яких бульдозери ще не з’явилися, навряд чи має сенс життя відкладати на потім.

Друге – на переселення навряд чи вдасться заробити гроші. Популізм в минулому, а зараз московські влади самі здивовані тим, щоб з когось взяти грошей. І вже переселенцям точно не подарують додаткові метри.

І третє – ЖК РФ у Росії діє з 2005-го року, але багато росіян, схоже, все ще до кінця не зрозуміли багато положень, зазначені в кодексі. Наприклад, про те, що будинок – це спільна часткова власність власників квартир.

А це говорить про те, що старі й старі хрущовки, потребують конкретного ремонту і обслуговування, і коштувати будуть власникам чимало. У пам’яті виникає один розмову з жителем Праги, який володів двома квартирами – 50 кв. м. в старому будинку і 100кв.м. в новому будинку.

І стара квартира коштувала йому комунальними платежами та по квартплаті вдвічі дорожче…