Що ми знаємо про гуртожитку?

Сенс слова «гуртожиток» укладено в самій назві, тобто це – місце тимчасового або постійного спільного проживання кількох осіб…

Ними були і досі є, іногородні студенти, робітники, які приїхали на сезонні заробітки, співробітники Вузів, підприємств.

Відповідно, гуртожитки бувають студентські і робітничі. Зазвичай, на одну людину виділяються не менше шести квадратних метрів, званих ліжко-місце, тобто в одній кімнаті можливе проживання кількох людей.

Гуртожиток – це житлоплощу з невисоким рівнем зручностей, яка поділяється на два типи: парубоцькі (чоловічі, жіночі) і малосімейні.

Існують і сімейні гуртожитки, що відрізняються тим, що в кожній кімнаті проживає окрема сім’я.

За рівнем комфорту і умов, гуртожитки схожі на комунальні квартири, де кухня, коридор і санвузол – загального користування.

Корінням гуртожитку йдуть в середні століття, коли житло такого плану надавалося незаможним студентам, а в Росії – учням духовних закладів. Називалися вони, в той період, бурсою.

Згідно чинному законодавству, прийнятому ще в часи існування СРСР, з гуртожитків можна виселяти мешканців з тимчасовою пропискою, без надання їм іншого житла. Більш-менш спокійно почуваються особи з постійною пропискою.

гуртожиток

З кінця дев’яностих років минулого століття величезна кількість проживаючих у гуртожитках скористалося можливістю приватизувати своє житло.

Але не у всіх кімнатах гуртожитку жили співробітники або студенти установи, до якої воно було приписано. Після масової приватизації підприємствами ці люди були виселені без врахування своїх інтересів.

На сьогоднішній день, існує безліч гуртожитків відомчого характеру, які не займаються міська влада, і які належать окремим організаціям, що не є комунальною власністю.

Такі гуртожитки часто перепродаються разом з мешканцями, що порушує їх конституційні права. Дуже часто живуть в них люди, наприклад, нелегали, обкладаються всіма можливими штрафами і податками.

Для того щоб продати гуртожиток, необхідно його спочатку перевести в статус приватної власності, що в деяких випадках неможливо, оскільки закон діє тільки щодо колишніх гуртожитків. Такі питання вирішуються тільки через суд…