Що потрібно для іпотеки?

Купити нерухомість сьогодні дуже складно, все частіше і частіше люди вдаються до іпотеки. Перед тим, як почати збирати документи, упевніться, що Ви знайшли дійсно вигідне рішення і процентні ставки прийнятні для Вас. Природно, потрібно бути впевненим в організації, яка видає Вам іпотеку…

Перше, що необхідно для отримання іпотеки (у будь-якому випадку) – це довідка про прибутковості. Ви повинні підтвердити той факт, що Ви платоспроможні і у Вас не виникне проблем з виплатою заборгованості. Візьміть на роботі довідку про прибутковості, або ж, якщо для Вас це більш зручно – податкову декларацію.

Цікавий і той факт, що в банках враховуються додаткові стабільні види заробітку. Наприклад, якщо Ви здаєте що-небудь в оренду на тривалий термін. Іноді враховується загальна прибутковість всієї родини.
Практично завжди вимагається внесення початкового внеску. Тому будьте готові до того, що Вам знадобиться досить велика сума, щоб оплатити цей внесок.

Банк має право вимагати від Вас оцінку нерухомості. Виходячи з неї, вони можуть встановлювати розмір іпотеки. Робиться це для того, щоб Ви не дай Бог не витратили кошти, що залишилися на щось інше.

потрібно для іпотеки

У число обов’язкових документів належать: паспорт та його копія, копія страхового свідоцтва про обов’язкове пенсійне страхування, свідоцтво про шлюб, якщо Ви в ньому перебуваєте, свідоцтва про народження дітей, якщо вони є, копії всіх до єдиного документів про закінчення освіти, копія військового квитка для чоловіків, і завірену роботодавцем копію трудової книжки.

Крім цього можуть зажадати ряд додаткових документів, таких як довідку про реєстрацію, копії сторінок паспорта тих, хто проживає спільно з Вами, свідоцтво про смерть подружжя, батьків або дітей, підтвердження того, що у Вас є цінне майно (дача, автомобілі тощо) і т. д. Перелік може бути дуже великим.

Не забувайте, що відмовити у видачі іпотеки можуть із-за невідповідності віку. Рекомендований вік – 21-35 років. Чому це важливо? Тому, що Ви ще молоді, у будь-якому випадку будете працювати і отримувати заробіток. Після цього віку Ви будете до пенсії розплачуватися, і мало що з Вами може статися за станом здоров’я.

Як бачите, документацій необхідно досить багато. Точний перелік паперів потрібно уточнювати у Вашому банку, а готуватися до подачі їх дуже довго – зібрати документи досить складно…