Що потрібно знати перед продажем квартири?

Всі знають, що продаж свого житла – це процес тривалий та доволі складний. Отже, до цієї справи потрібно підходити з розумом. Для цього існує кілька порад як не прогадати і не залишитися і без грошей, і без квартири…

Аналіз ринку нерухомості. Отже, перше, що потрібно зробити перед продажем свого житла – це проаналізувати динаміку цін. Природно, при спаді цін на житло з продажем краще почекати, якщо ж все навпаки, то операцію слід здійснити якнайшвидше.

Оцінка. Після того, як ви визначилися з періодом продажу, варто задуматися і про ціну. Тут можливі два варіанти: скористатися послугами ріелтора або ж обчислити середню вартість за метр аналогічного житла самому.

Більшість квартир продається з одночасною купівлею іншого, так що, якщо ваше житло абсолютно вільно і крім вас в ньому більше нікого не прописано, а також ви не купуєте нічого натомість, то можете сміливо додавати до вартості ще 2-6%.

Реклама. Наступним кроком продажу вашої квартири повинна стати – реклама. Для цього вам варто лише вибрати, куди помістити своє оголошення про продаж, наприклад, яку-небудь газету. Якщо після того, як ви помістили ваше оголошення, ваш телефон мовчить, то, ймовірно ціну вам доведеться знизити і навпаки, якщо ж ваш телефон невпинно дзвонить, то варто задуматися про підвищення ціни.

Показ квартири. Якщо ваші зусилля не пройшли даремно, і незабаром зустріч з вашими потенційними покупцями все ж станеться, то до цього необхідно ретельно підготуватися.

По-перше, що стосується зовнішнього вигляду, приведіть квартиру в ідеальний порядок: викиньте все зайве, вимийте вікна, позбавтеся від неприємних запахів. У тому разі, якщо ваше житло в поганому стан зробіть недорогий косметичний ремонт.

По-друге потенційних покупців краще зустріти самому на вулиці і провести їх до будинку найкоротшим шляхом за заздалегідь розпланованого маршруту, обходячи всі злачні місця і одночасно демонструючи всі переваги даного району.

Вибір покупця. Ідеальний покупець – покупець, що володіє вільними грошима і якому не потрібно брати іпотечний кредит у банку. З такими покупцями справа йде набагато простіше. Якщо ж ваш покупець бере іпотеку, то в першу чергу слід з’ясувати все про банк, в якому буде проходити дана угода. Згодом вам також доведеться зібрати додаткові папери і відвідати психоневрологічний і наркологічний диспансери.

продаж квартири

Торг. За згодою покупця слід обговорення умов ціни в першу чергу. При цьому не слід забувати про те, що традиційно найбільшим попитом користуються одно — і двокімнатні квартири. Отже, і ціна за метр площі у них набагато дорожче.

Тому, якщо на вас справляють психологічний вплив, наприклад, кажучи, що в сусідньому будинку мені пропонували таку ж квартиру дешевше, не піддавайтеся на провокацію, а спокійно заперечите, що ваша квартира має свої переваги, і покупці на неї вже є і знижувати ціну ви не мають наміру.

Отримання авансу. Коли консенсус досягнутий, не поспішайте знімати квартиру з продажу і призначати дату угоди, спершу слід взяти передоплату, цим ви себе подстрахуете, якщо покупець все ж таки передумає.

Збір документів. Документи, які потрібні для продажу:

  1. Правовстановлюючі документи;
  2. Паспорти учасників угоди;
  3. Виписка з будинкової книги;
  4. Копія фінансово-особового рахунку;
  5. Експлікація;
  6. Кадастровий паспорт;