Що таке державний моніторинг земель?

Як відомо, стаття 67 Земельного кодексу РФ передбачає обов’язкове проведення так званого «державного моніторингу земель»…

Цікаво, про що ж йде мова і що таке цей «державний моніторинг земель»? Спробуємо розібратися, наскільки це можливо. По-перше, саме слово «моніторинг», природно, не російське, а латинське. У перекладі з латинської мови означає – нагадувати, наглядати.

Таким чином, проводити «моніторинг» означає здійснювати безперервне спостереження за чим-небудь і аналізувати результати спостереження. У нашому випадку мова йде про державний спостереженні та аналізі за землями. Якщо точніше, то «моніторинг» – це певна система дій зі спостереження за станом земель.

моніторинг земель

Дії, звичайно, науково обґрунтовані і проводяться самою державою. Земля є національним надбанням і основним природним ресурсом, тому й вимагає до себе особливої уваги. Зауважимо, що «моніторингу» піддаються виключно всі землі, незалежно від категорій і приналежності.

По-друге, в ході «моніторингу» проводиться збір необхідної інформації про якісний стан земель. Потім зібрані дані аналізуються і обробляються. На основі отриманих результатів розробляються відповідні рекомендації та прогнози щодо усунення найбільш шкідливих явищ і процесів.

До речі, терміни проведення чергового «моніторингу» та обсяги проведених дослідних робіт, щоразу встановлюються державним органом, а саме – Роснедвижимостью.

По-третє, «моніторинг» є складовою частиною управління земельними ресурсами в країні. Державі дуже важливо знати, в якому саме стані знаходиться його земля і правильно вона використовується.

А цього можна домогтися, лише систематично відстежує якість землі. Земля це природний об’єкт, а за ним, як кажуть, «потрібне око та око»…