Що таке межування земель?

Якщо коротко, то межування земель це якісь комплексні землевпорядні роботи, що проводяться з певною метою…

По-перше, межування проводиться для встановлення, відновлення та закріплення меж конкретної земельної ділянки на місцевості. По-друге, межування необхідно для визначення місця розташування земельної ділянки та його площі. Як бачите, без межування ніяк не обійтися.

Наприклад, якщо фізична або юридична особа придбала земельну ділянку, то в обов’язковому порядку потрібно встановити і закріпити кордону даної ділянки. Межування проводиться і в тому випадку, якщо власник хоче оформити на свою ділянку право власності.

Нерідко виникають суперечки між власниками земельних ділянку щодо кордонів. Для вирішення спору і проводиться межування, тобто відновлення, як кордонів, так і втрачених межових знаків. Зауважимо, що межування земель проводять виключно проектно-вишукувальні організації Роскомзема.

Що таке межування земель?

Дозволяється займатися межеванием і громадянам, юридичним особам, за наявності відповідної ліцензії. Які роботи проводяться при межуванні? В першу чергу – підготовчі роботи (збір і вивчення правовстановлюючих, геодезичних, картографічних документів на земельну ділянку, а також матеріалів по інвентаризації земель).

У другу – польові роботи (польове обстеження кордонів, стану межових знаків тощо), тобто роботи безпосередньо на місцевості. За підсумками складається акт перевірки стану встановлених граничних знаків ділянки.

У третю – технічні роботи (складання проекту, креслення, визначення площі і т. д.), тобто робота по підготовці документів та оформлення межового справи. До речі, межування земель виконується і в державних системах координат, і до місцевих.

Природно, умовні координати. Протиріч між системами не повинно бути. Геодезичною основою для межування є пункти ГГС та ОМС…