Що таке редевелопмент?

Ось з’явилося ще одне іноземне слівце в лексиконі у росіян. Скільки «иностранщины», голова йде обертом. Скоро російську мову і не почуєш зовсім. А зараз мова піде про «редевелопменте»…

Цікаво, а «що це за фрукт такий і з чим його їдять»? По-перше, «редевелопмент» це коли об’єкти нежитлової нерухомості перебудовуються в житлові будинки. Наприклад, в даний час «редевелопментом» займається широко відома турецька фірма Enka, яка перебудовує свої численні торгові комплекси під житло.

Що таке редевелопмент?

Комплекси пустують, приносячи власникам збитки, а житло користується попитом на ринку і на ньому реально «зрубати капусти». До речі, замість одних комплексів з’являться інші, так звані багатофункціональні житлові комплекси.

Звичайно, і тут буде присутня певна частка торгових площ, але не в таких колосальних масштабах, як раніше. Як правило, передбачаються, крім торгових і житлових площ, і автопарковки. Дійсно, який же без них буде комплекс?

По-друге, «редевелопмент» поки лише в стадії становлення і не всі нежитлові об’єкти будуть перебудовуватися під житло, а лише вибірково. Йде як би якийсь експеримент, а там, як мовиться, «війна план покаже».

Зауважимо, що «редевелопмент», як дороге, так і досить тривале задоволення. Наприклад, щоб перебудувати один об’єкт буде потрібно мінімум три-чотири роки. А про витрати і говорити нічого. Отже, житло в цих багатофункціональних житлових комплексах буде однозначно за позахмарними цінами.

Коротше, простим громадянам прохання не турбуватися. По-третє, на «редевелопмент» необхідно отримати дозвіл у встановленому порядку. Природно, такі дозволи направо і наліво видаватися не будуть. Так що, тим, хто замислив зайнятися «редевелопментом», доведеться поквапитися, і покрутитися…