Що важливо знати про земельну іпотеку?

На жаль, у нашій країні ситуація з іпотекою земельної залишає бажати кращого. Справа в тому, що предметом іпотеки можуть бути лише земельні ділянки, які перебувають у приватній власності…

А таких ділянок мізерна кількість. Що й казати, сама ідея земельної іпотеки дуже навіть приваблива. До речі, придбання земельних ділянок – це саме надійне вкладення фінансових коштів. Так було, є і буде.

Справа в тому, що землю неможливо ні вкрасти, ні вкрасти, ні підпалити, ні зруйнувати. А найголовніше, земля з часом тільки дорожчає. Тепер, уявіть, якщо землю закласти і отримати іпотечний кредит?

Звичайно, було б чудово. Нагадаємо, що іпотека, не що інше, як грошовий кредит, що видається під заставу наявної нерухомості.

А земля і є нерухомість. Таким чином, населення купувало б земельні ділянки, а закладаючи їх, отримувало б у банках іпотечні кредити. Як-ніяк, а рішення житлової проблеми.

Але, в нашій країні земельна іпотека поки що перебуває виключно в зародковому стані. Що ж ми маємо на сьогоднішній день?

Що важливо знати про земельну іпотеку?

По-перше, чинне законодавство однозначно наказує, що заставою можуть бути лише земельні ділянки, що належать на правах власності, як фізичній, так і юридичній особі.

А також земельні ділянки, які були виділені в установленому порядку з спільної часткової власності на землю.

Мова йде про виділення частки в натурі. Ось і весь вичерпний перелік. По-друге, предметом іпотеки не можуть бути: земельні ділянки, які перебувають у муніципальної чи державної власності; ділянки, площа яких менше встановленого законом мінімального розміру; землі лісового фонду та сільськогосподарського призначення, а також ділянки, що зазнали деградації (забруднені, пошкоджені тощо).

І, нарешті, по-третє, досі не вирішено в країні питання оцінки земельних ділянок. Оцінка, безсумнівно, є, але вона, як громіздка, так і складна. А про оформлення права власності на землю і говорити нічого. Буде потрібно маса часу, нервів і грошей. Все це гальмує розвиток земельної іпотеки.

Так що, про отримання іпотечних кредитів під заставу земельних ділянок, поки росіянам залишається лише мріяти…