Що входить в обовязки іпотечного брокера?

Останнім часом на ринку надання послуг різними навчальними закладами, як великими, так і дрібними, які проводять курси, широке поширення набуває така професія як іпотечний брокер…

У сфері іпотечного кредитування така людина займає досить вагому позицію, т. к. є посередником і помічником при оформленні відповідних угод.

Розглянемо докладніше, що ж, все-таки, входить в обов’язки іпотечного брокера?

У більшості випадків, всі іпотечні брокери працюють за однією схемою.

На самому початку проводиться усна бесіда з клієнтом, які бажають оформити іпотечний кредит, в ході якої з’ясовуються основні вимоги, що пред’являються клієнтом до житла, тобто якою сумою грошових коштів на даний момент має клієнт, на квартиру у якому районі і якої площі він претендує, і як збирається виплачувати кредит і відсотки по ньому.

Після отримання цих первинних відомостей іпотечний брокер пропонує і разом з клієнтом розглядає можливі варіанти і умови іпотеки, з роз’ясненням всіх банківських вимог в частині збору відповідного пакета документів, довідок і т. п.

обов’язки іпотечного брокера

У зв’язку з тим, що банк висуває досить високі вимоги до документів, брокер заздалегідь доводить до відома клієнта інформацію про можливі додаткові документи, які доведеться підготувати.

Приміром, у встановленому банком переліку необхідних документів для оформлення іпотечного кредиту може не згадуватися про документі, що підтверджує виплату попереднього кредиту (в разі, якщо такий мав місце бути).

Крім того, користь від роботи з іпотечним брокером в тому, що він, за родом своєї діяльності, досить добре володіє інформацією про ситуацію на ринку нерухомості, тому він може допомогти підібрати найоптимальніший і вигідніший варіант, тим самим, заощадивши кошти і нерви клієнта.

У випадках, якщо у клієнта вже є своє житло, але він бажає поліпшити його стан або обмін на більшу, по квадратурі, ніхто не допоможе йому краще, ніж ріелтор.

Т. к. в Росії ринок іпотечної нерухомості ще досить молодий, то і вартість послуг іпотечного брокера може змінюватись. Розмір винагороди залежить від того, який саме вид роботи буде виконувати брокер…