Що впливає на вартість квартири?

При купівлі житла люди намагаються економити на послугах ріелторських компаній. Покупці вважають, що оплата комісійних агенту з нерухомості – зайва трата грошей…

Тому, в більшості випадків, виявляються обдуреними недобросовісними продавцями.

Адже тільки професіонали здатні вирішити всі можливі проблеми і дати стоїть рада.

Однією з проблем, з якою не впоратися без досвідченого ріелтора, є оцінка вартості житла.

На ціну квартири впливає дуже багато факторів. Головним фактором є місце розташування квартири.

Важливо те, в якому місті знаходиться квартира, де вона знаходиться – в центрі або на околиці. Звичайно ж, чим далі житло від центру, тим воно дешевше.

Пояснюється це більшою розвиненістю інфраструктури в центральних районах, де більше магазинів, торгових центрів, розважальних комплексів, офісних будівель і т. п.

У великих містах значущим є віддаленість метрополітену від квартири, особливо це важливо для мешканців, чиї квартири знаходяться далеко від центру.

Статистика показує, що квартира, розташована далі, ніж у трьох зупинках від метро, коштує на порядок менше тієї, яка знаходиться поблизу «підземки». Значущим є також кількість і частота рухів наземного транспорту. Другий фактор, який впливає на формування ціни, – це тип і рік побудови будівлі.

Що впливає на вартість квартири?

Само собою зрозуміло, що ціни на квартири в новобудовах в рази вище, ніж в «хрущовках» чи «брежневках». До того ж, більше цінуються цегляні будинки, ніж панельні. Розмір і планування квартир – ще одні особливості, які впливають на ціну. Індивідуальна або просто покращене планування значно підвищить ціну на нерухомість.

Як, втім, і наявність ремонту. Хоча зараз люди найчастіше воліють купувати квартири без ремонту, так як самі надалі збираються ремонтувати житло на свій смак.

На кінцеву вартість істотно впливають поверховість і наявність ліфта.

Квартири на першому і останньому поверхах коштують менше, відсутність або постійна несправність ліфта у висотці теж знижує вартість житла.

Якщо з’явилося бажання купити будинок або дачу, то влітку покупка обійдеться дорожче, так як до цього сезону значно підвищуються ціни на приватну, а особливо заміську нерухомість.

Останнім фактором є стан екології в районі, в якому покупці вибрали квартиру. Наявність поблизу фабрики або заводу може зменшити вартість квартири в кілька разів…