Щось незрозуміле відбувається з цінами на ринку житла!

Щось зовсім незрозуміле і дуже дивне відбувається з цінами на ринку житла. Ціни і ні туди, і ні сюди. Хоча, начебто, для зростання цін є всі необхідні передумови…

Дійсно, і фінансова криза завершується, і висока вартість нафти, і на ринку дефіцит «первинного» житла, і т. д. і т. п.

Цінами взагалі нікуди подітися, не інакше, як рости. Однак цього не спостерігається. У чому ж справа? Давайте розбиратися.

По-перше, що стосується кризи, то, безсумнівно, його пік пройшов. На жаль, немає ніякої впевненості в тому, що криза в Росії завершився.

А говорити про те, що економічна ситуація в країні стабілізувалася, причому в кращу сторону, однозначно, передчасно.

Доводиться констатувати, що криза продовжується, хоча і не такими швидкими темпами. А раз так, то в стагнації цін нічого дивного немає.

По-друге, банки твердять, що умови іпотечного кредитування стали такими, якими були до кризи.

ціни на ринку житла

Мовляв, це свідчить про те, що положення на ринку іпотечного кредитування виправляється. З цим можна погодитися.

Проблема в іншому, а саме в тому, що сьогоднішніх потенційних позичальників не можна порівнювати з докризовим. Це, як земля і небо.

Народ зубожів, і йому стало не до житла, а тим більше до іпотеки і цін на житло. Населенню «до лампочки» підвищуються ціни на житло, або, навпаки, знижуються. В таких умовах стабілізація цін неминуча.

По-третє, інфляція зростає, але це не є доказом того, що підвищується купівельний попит. Темпи та обсяги житлового будівництва падають, на ринку дефіцит «первинного» житла, але і ці фактори не впливають на ціни, штовхаючи їх на зростання.

Вся справа у відсутності платоспроможного купівельного попиту. Житло потрібно народу, але у народу немає грошей на покупку житла. Який сенс продавцям піднімати ціни, якщо й за низькими цінами продати неможливо?

Отже, незважаючи на очікування, в найближчому осяжному майбутньому ціни рости не будуть. Незначні коливання будуть мати місце, але різкий стрибок вгору сподіватися не варто…