Скільки коштує зараз оренда в Москві?

Знімають зараз, як і завжди, в основному одно — або двокімнатні квартири економ-класу площею 30-40 квадратних метрів. З косметичним ремонтом, бажано з меблями та побутовою технікою…

А ще щоб недалеко від метро. Ціна на такі квартири – 30-35 тис. руб. Якщо будинок новий, допускається мінімум меблів, решта компенсується простором квартири і свіжим ремонтом.

З квартирами бізнес-класу ситуація інша. Однокімнатна квартира з ремонтом, новими меблями та всією побутовою технікою в районі кільцевих станцій метро за 40-43 тисячі рублів вважається хорошим пропозицією і йде з ринку швидко.

Але орендарі бізнес-класу хочуть не просто ремонт, а як мінімум, склопакети спліт-систему, добре обладнану кухню і сучасну обробку квартири. У квартирах великої площі, понад 120 метрів, меблі не потрібно, зазвичай привозять свою.

Найдешевші квартири в Москві на сході і південно-сході, у спальних районах. Тобто від метро на маршрутці. За 20-22 тис. рублів квартира буде маленькою, з триметрової кухнею. Про ремонт і побутової техніки краще не питати.

А хочете ремонт, сучасне планування і всю побутову техніку – тоді за МКАД, в Підмосков’ї. За 20-30 тисяч все той же схід і південно-схід – Люберці, Новокосіно, Реутов. За іншими напрямами така квартира буде коштувати від 30 тисяч.

За 50 тисяч рублів можна пошукати дво — або трикімнатні квартири в будинках з консьєржем і обгородженою територією, в районах метро Динамо, Проспект Миру, Тульська і т. д.

оренда в Москві

Всередині Садового кільця і на заході міста розташовується найдорожче житло. Тут однокімнатна квартира з хорошим ремонтом, сучасними меблями і побутовою технікою коштує від 45 до 60 тисяч в місяць.

Для любителів гарного вигляду з вікна пропонується, як і раніше, Остоженка і Прєчістєнка, Чисті Ставки. Метро «Полянка», «Кропоткинская», «Новокузнецька».

Крилатське і Коломенське. А останнім часом ще метро «Фрунзенська». Все логічно – близькість до центру, хороша інфраструктура, екологія.

Наприклад, в Крилатському однокімнатна квартира може коштувати від 33 тисяч в місяць, двокімнатна – від 45. В Коломенському такі квартири будуть коштувати відповідно від 28 і 35 тисяч в місяць. А на Фрунзе – відповідно 37 та від 50 тисяч на місяць.

Так, орендні ціни в Москві «кусаються». Але що ж робити? Адже іпотека ще дорожче. Правда, там видно світло в кінці тунелю. Але тунелю дуже і дуже довгого…