Складено рейтинг країн з найбільш вигідною іпотекою

Експерти компанії Penny Lane Realty був складений рейтинг країн за розміром процентних ставок по іпотеці. З 60 країн Росія зайняла 47 місце…

Укладачі рейтингу керувалися кількома критеріями, а саме вони враховували середню процентну ставку, вартість житла, платежі при відкритті і вартості обслуговування кредитного рахунку.

Основою для розрахунків взяли стандартний для жителів Росії позику, розмір якого дорівнює 5 млн. рублів (122 тис. євро) строком на 20 років з розміром початкового внеску, який знаходиться на рівні 30-40% від вартості нерухомості.

рейтинг країн з найбільш вигідною іпотекою

За отриманими результатами було видно, що за 20 річний кредит росіянин зобов’язаний буде виплатити банку 215% від отриманого грошового кредиту. Усереднене значення процентної ставки склало 11,5% в рік, а розмір щомісячного платежу становитиме майже 1100 євро.

Якщо врахувати середню зарплату жителя Росії за підсумками 2010 року, а її розмір 465 євро, то чітко вимальовується картина, що середньостатистичному громадянину треба майже 3 зарплати для обслуговування боргових зобов’язань перед банком.

Першість в рейтингу дісталося Данії, де процентні ставки в середньому не перевищують 1,4% річних. Переплата за 20 років для жителя цієї країни складе 114% від суми отриманого кредиту, а платіж не буде перевищувати 570 євро на місяць. При такій виплаті середньостатистичний житель буде витрачати на кредит близько 13% від офіційного доходу.

Швеція посіла друге місце. Тут процентні ставки становлять у середньому 2,23%. При такій ставці виплати за кредитом будуть складати 596 євро в місяць, а переплата буде дорівнювати 117% від отриманої позики. Трійку лідерів замикає Іспанія зі ставкою 2,44% річних. Щомісячна виплата складе приблизно 630 євро в місяць і переплата по кредиту не перевищить 123%.

Португалія знаходиться на четвертому місці. У цьому державі ставки по кредиту складають в середньому 2,5%. П’яте місце зайняла Норвегія з показником 2,9% річних. Останніми в рейтингу стали Азербайджан (16,9%), Туркменія і Аргентина (18%)…