Скоротитися обсяг котеджного будівництва?

Котеджні селища і фінансові труднощі. Пам’ятаєте, як два роки тому з вуст кожної людини злітали фрази, пов’язані з фінансовою кризою. Тоді він торкнувся всіх сфер життя. Не минула ця чаша і котеджні селища…

У 2009 році більшість економістів пророкував загибель ринку елітної нерухомості. Земельні ділянки під будівництво почали падати в ціні, а забудовники роздували ціни за свою роботу. На той момент фахівці були впевнені в тому, що у людей просто не буде грошей зводити елітні будинки або орендувати їх.

Передбачалося, що розвиток отримає житло середнього класу. Тільки всупереч негативним прогнозам, ринок елітного житла не канув у Лету, а продовжив своє існування. Безумовно, темпи скоротилися, але, разом з тим, стала вимальовуватися і адекватна ціна на котеджні селища елітного характеру: з ринку пішли ті, хто займався перекупкою дільниць та будівельних послуг.

Цікаво, що один котеджне селище в докризові часи міг дати заробити відразу десятки посередників. Отже, ціни на таке житло і були, щонайменше, захмарні. Так що спасибі кризі за те, що відсіяв перекупників.

Скоротитися обсяг котеджного будівництва?

Перевірку кризою ринок елітного житла пройшов без особливих обвалів і складнощів. У скептиків такий розклад викликав бурю обурення: як же так, все постраждало, скинула оберти, а котеджні селища як будувалися, так і будуються. Економісти не врахували дуже важливий фактор — людський.

Кожен з нас заробляє для того, щоб зробити своє життя комфортним та зручним. Отже, скільки б не було у нас грошей, ми будемо їх пускати на забезпечення гідного життя. Та й взагалі, криза, перш за все, позначився на невеликих фірмах: це вони зменшили оберти, втратили здатність конкурувати, а гіганти як були на плаву, так і залишилися.

А хто будує елітне житло? Вірно, дуже заможні люди. Для зведення шикарного таунхауса і з мармуровими сходами ніякого кредиту не вистачить! І, що природно, у такої категорії населення завжди є гроші, щоб купити землю в Підмосков’ї і побудувати собі елітний будинок, що відповідає самим останнім модним віянням.

Якою б не була криза, ринок елітного житла сильно не постраждає. Безумовно, відбудеться скорочення оборотів. За словами фахівців, навіть при сильних фінансових негараздах, ринок може скоротитися максимум на 30 %, але потім неодмінно повернеться до колишніх цифр…