Спрощений порядок реєстрації прав на приватні будинки

Часто доводиться чути про те, що, нібито, існує якийсь «спрощений» порядок реєстрації прав власності на індивідуальні житлові будинки…

Чи це Так? Дійсно, нещодавно був офіційно встановлений так званий «спрощений порядок». Про що ж йде мова?

По-перше, «спрощений» порядок застосовується лише до житлових будинків, які побудовані на земельних ділянках, спеціально наданих для індивідуального житлового будівництва (надалі – ІЖС).

Також до тих будинків, які зведені на земельних ділянках, виділених для ведення особистого підсобного господарства (надалі – ПП). Як бачите, у главу кута ставиться неодмінно статус земельної ділянки, або ІЖС, або ЛПХ.

права на приватні будинки

Для державної реєстрації тут необхідний тільки технічний паспорт житлового будинку, який складають органи БТІ. Ні акту введення в експлуатацію, ні дозволу на будівництво не потрібно.

Природно, саме з цими документами у більшості населення і виникали проблеми, т. к. знайти їх не представлялося можливим.

По-друге, будинки, гаражі та інші господарські будівлі можна реєструвати в «спрощеному» порядку в тому випадку, якщо вони побудовані на дачних і садових земельних ділянках.

Тут ще легше і нікуди бігати не доведеться. Для того щоб власнику оформити право власності, він повинен самостійно оформити декларацію про споруді, яку і подати в реєстраційний орган.

Декларація повинна містити наступну інформацію: поштова адреса (місцезнаходження споруди), вид (назва споруди), призначення (для чого призначене), площа і рік побудови, з якого матеріалу зведені зовнішні стіни, є комунікації, і, нарешті, кадастровий номер самої ділянки. Ось в принципі і все. Як говориться, «простіше пареної ріпи»…