Страшний криза на ринку нерухомості?

Криза на ринку нерухомості США прогресує, і вже переступив через океан і активно розвивається в Англії. Але нас, природно, більш цікаво, що чекає, у зв’язку з цим процесом, нашу країну…

Легко помітити, що ефемерна стійкість, з’явилася в Росії після дефолту 1998 року, потроху сходить «нанівець» – проблеми є на фондовому ринку, ціни на продукти не просто ростуть, а збільшуються різкими стрибками, встановлюючи нові рекорди.

Ціни на нерухомість не залишаються в стороні від цього процесу – за словами експертів, за останні кілька років ціни зросли у 2-7 разів.

Досить звернути увагу на збільшення пропозицій про продаж та оренду квартир і офісів, а також земельних ділянок.

Кількість компаній, зайнятих у сфері нерухомості, збільшується в геометричній прогресії.

Ну, а ціни на нерухомість в Москві дивують навіть іноземців з розвинених країн.

На перший погляд, тенденція подорожчання нерухомості здається цілком природною, при врахуванні зростання цін палива і будматеріалів, але якщо придивитися уважніше, то стане очевидно, що співвідношення приросту цін і рівня продажів є нелогічним.
У чому ж тоді справа?

Відомо, що ціни на нерухомість досягли позахмарних висот. Фінальна вартість покупки житла в середньому досягає 3-5 її собівартостей, включаючи вартість землі. Негативно діє на ринок також попит з боку величезної кількості приїжджих.

криза на ринку нерухомості

Це, однак, нехай і тривалий, але тимчасовий чинник. Все більша кількість угод оформляється за допомогою іпотечних кредитів. Крім цього, величезна частка угод є інвестиційно-спекулятивної, точніше, ці операції спрямовані на вкладення в нерухомість.

Отже, реальних покупців, зазвичай і впливають на ціни, досить мало. Процентні виплати стають непідйомною ношею для більшості людей, вони-то і є найважливішою ланкою в низці причин, здатних призвести і призводять до кризи.

Отже, яке ж розвиток подій найбільш ймовірно в найближчі роки? Враховуючи названі аргументи, можна сказати, що криза на ринку нерухомості найбільш імовірний в 2011-2012 році.

Цілком можливо, що загальна криза може бути спровокований намітився іпотечною кризою. У Росії є чітка тенденція до кризи іпотечної системи, як і в Америці – кредити широко просуваються, про їх доступності та зручності чути на кожному кроці.

А в умовах повної відсутності кредитної культури в суспільстві значна частка кредитів свідомо не погашаема. Розвитку і поглибленню кризи сприяє тренд до зниження споживчих можливостей населення за рахунок високої інфляції та відтоку капіталу в більш надійні вкладення…