Транспортна доступність житла

Транспортна доступність житла для багатьох є важливим чинником при його пошуку. Розташовані поруч з метро або трасою будинку істотно виграють у ціні. Але для кожного класу житла існують свої критерії оцінки…

Для кожного району характерні свої проблеми, на жаль, оазисів у великому місті немає. Для районів з гарною транспортною репутацією характерний високий попит і навпаки. Транспортна доступність – важливий, але не завжди вирішальний фактор.

Її швидше сприймають як приємний бонус, за твердженнями експертів, складна ситуація, як правило, рідко визначає долю проекту.

Наприклад, престижний і дорогий центр регулярно стає однією великою пробкою. Велику значимість транспортна доступність має в сегменті економ – класу.

Розташовані поблизу станції метро вдома виграють у ціні до 50%.

Цей же фактор але для бізнес-класу або елітного житла набуває негативного значення, так як там живуть заможні люди, в змозі дозволити собі машину і не одну. Для різних покупців важливі різні фактори.

Зараз більшість потенційних покупців, які зацікавлені в придбанні ліквідного житла, приділяють чималу увагу саме вже існуючої близькості до розвиненим міським транспортних комунікацій або ж перспективам будівництва станцій метро поруч з житлом, поліпшенням доріг.

доступність житла

Однак, проїзна траса, може як підвищувати ліквідність району в цілому, так і негативно впливати на привабливість розташованих поблизу будинків.

Наприклад, вартість квартири, вікна якої виходять на гучну вулицю, менше вартості аналогічної квартири, що знаходиться в будинку, розташованому на другій лінії, більш захищеною від шуму жвавій магістралі.

При виборі житла покупці враховують і плани влади. Так, навіть при запланованих у середньострокові перспективи будівництва нових транспортних розв’язок або станцій метро, ціни на житло можуть бути декілька вище, ніж в районах, що залишилися без уваги містобудівників.

Для покупців елітного житла дане питання менш актуальне, оскільки будівництво таких будинків здійснюється в розвинених престижних районах з гарною транспортною розв’язкою.

В цілому можна сказати, що хороша транспортна ситуація видається просто вдалим бонусом, який в свою чергу не в змозі переважити інші важливі складові, такі як якість будівництва, рівень інфраструктури і загальна репутація району…