У чому переваги малоповерхового житлового будівництва?

Держава ніяк не хоче відмовитися від ідеї зробити Росію малоповерхової країною. Вперто «гне свою лінію». Цікаво, а чому зроблено вибір саме на користь малоповерхового житлового будівництва…

Давайте, спробуємо розібратися і відповісти на поставлене питання. Мабуть, держава вважає даний варіант найбільш прийнятним. Але, як кажуть, повернемося до наших баранів». По-перше, безумовно, будівництво багатоповерхових житлових будинків досить дороге задоволення.

Зауважимо, що грошей немає ні у держави, ні у людей, ні у будівельників, а інвестори, як відомо, відмовляються вкладати свої заощадження в житлове будівництво. Отже, щоб вирішити в країні житлову проблему, потрібно будувати дешеве житло.

Бажано і швидко. Враховуючи викладене, держава і зупинило свій вибір на малоповерховому житловому будівництві. Мовляв, низька собівартість і невеликі терміни будівництва. Більш того, для малоповерхових селищ можна звести автономні системи, як інженерного забезпечення, так і виробничу інфраструктуру.

У чому переваги малоповерхового житлового будівництва?

По-друге, для здешевлення передбачалося зводити виключно панельно-каркасні і каркасно-щитові будинки. За прикладом Канади і США. Для виробництва цих будівельних матеріалів можна без особливих проблем створити вітчизняні спеціальні підприємства.

Величезних грошей не потрібно, та й підприємства реально запустити в дуже короткі терміни. Дійсно, не возити ж панелі і щити з Північної Америки? По-третє, малоповерховими селищами можна забудувати порожні і заміські землі. У населених пунктах земля в дефіциті.

Народ із міст, мовляв, перебереться в екологічно сприятливі зони і буде проживати в екологічно чистих будинках. Великий «плюс», що зміст малоповерхових будинків повністю ляже на плечі власників житла. А у держави на одну проблему стане менше.

Ось і всі переваги, якщо можна назвати це перевагами. На жаль, роблячи ставку на малоповерхове житлове будівництво, держава вкотре не врахував думку населення.

Справа в тому, що росіяни категорично відмовляються покидати міста і купувати дешеві «карткові будинки». Тому чергова «задумка» держави навряд чи буде мати успіх…