У кого вигідніше купувати житло?

У кого вигідніше купувати житло в новобудові? Нерідко можна спостерігати картину, коли в новобудові квартири реалізуються одночасно генпідрядником, агенством-співінвестором, девелопером і у кожного з них своя ціна…

Як тут не заплутатися покупцеві і в кого ж більш вигідну пропозицію? Простої відповіді на це питання немає, багато в чому все залежить від обставин. Наприклад, набувач житла хоче уникнути зайвої метушні і купує квартиру у «першого зустрічного».

Раніше нерідкі були випадки, коли клієнт при цьому переплачував, однак, уважно вивчивши всі варіанти та пропозиції на ринку, він економив. Але сьогодні, за твердженнями експертів, ситуація кардинально змінилася.

Криза внесла свої корективи, і зараз продати квартиру стало складніше, пропозиція перевищує попит, внаслідок чого послуги агентств нерухомості зараз не оплачуються покупцями, а девелоперами.

У кого вигідніше купувати житло?

Це по-перше, а по-друге, ринок житла став більш цивілізованим, споживач – більш грамотним, відповідно якщо ту ж квартиру пропонувати за більш високою ціною, ніж «за кутом», то можливість продати її перетворюється в ніщо.

До того ж, переважна більшість забудовників розраховується з підрядниками та інвесторами не квартирами, а грошовими коштами, бартер майже повністю пішов у минуле, хоча агентства іноді звертаються підрядники новобудов, з якими розплатилися квартирами.

Трапляється, що девелопер терміново потребує грошових коштів для продовження будівництва, а реалізувати квартири фізособам не може, так як це суперечить федеральному закону 214-ФЗ, який дозволяє продаж тільки після погоджень та отримання всіх дозволів.

У такій ситуації завжди раді надати фінансову допомогу компанії-інвестори, готові купити не тільки цілий під’їзд в новобудові, але навіть будинок в споруджуваному комплексі за певну знижку. Але ні інвестори, ні підрядники вже не намагаються продати житло самостійно, а у 90% випадків звертаються в агентства нерухомості…