У скільки обійдеться ремонт квартири?

Переїхали в «нову» квартиру і зрозуміли, що ремонт не завадив? А може, просто Ваша квартира потребує оновлення? А може після затоки ванна кімната прийшла в непридатність? Постає питання про ремонт, а саме, у скільки він може обійтися. Ми спробуємо з’ясувати відповідь у цій статті…

Відразу скажемо, що все залежить від стану квартири і від того, що і як Ви хочете зробити. Ремонт тільки однієї кімнати можна провести і на 20 тис. рублів, а можна і на 500 тис. Ремонт всієї квартири може коштувати 100 тис., а може кілька мільйонів. Давайте виходити з мінімальних показників, щоб Ви могли знати хоча б приблизну суму, якщо до цього ще жодного разу не займалися ремонтом.

Для того, щоб вирівняти всі стіни і прогрунтувати їх у квартирі площею близько 60 кв. м. може знадобитися близько 35 тис. рублів, з яких 20 тис. може коштувати тільки робота бригади. Якщо Ви до того ж вирішили ще й спорудити навісні стелі, знову ж по всій квартирі, то доведеться викласти ще близько 30 тис., що, до речі, не так вже й дорого.

Тепер скажемо про підлогу. Щоб укласти ламінат разом з підкладкою і укладанням в двох кімнатах може знадобитися близько 14 тис. рублів. Чому в двох кімнатах? Тому що у ванній, туалеті і кухні доцільно укласти плитку, а може і в коридор.

ремонт квартири

Сама плитка коштує близько 500 руб. за кв. м, плюс до суми додається вартість клею, а це ще 1500 рублів. Загалом, вийде приблизно 25 тис. рублів. Крім цього потрібні плінтуси, кріплення та інше – плюс ще 6-7 тис. Якщо плитка буде накладатися і на стіни в кухні, то треба мати в кишені ще додаткові 15-17 тис. рублів.

Тепер варто задуматися і над санвузлами і ванною, в яких ми проводимо значну частину свого часу, особливо вранці і вечорами. Для них потрібна знову ж плитка, клей, грунтовка і ще кілька дрібниць. Загальна сума їх ремонту – десь в районі 26 тис. рублів.

В цілому це все. Однак не варто забувати про міжкімнатні двері, про вхідні двері, про ручки для них, про замок, проводку, так і саму меблі. Якщо Ви все це збираєтеся міняти, то на одні тільки двері може знадобитися тисяч 15.

Тепер можна порахувати загальну суму 166 тис. рублів і це дуже приблизно. Насправді все може вийти набагато дорожче. Якщо бюджет дуже обмежений, ця сума може впасти, але не думайте, що на сильно. При цьому доведеться відмовитися від роботи професіоналів. На суму менше 100 тис. не розраховуйте.