Успадковуємо квартири

Часом, доля нерухомості залежить, лише від однієї, але дуже важливої папери. Звичайно, мова йде про заповіті. Від правильності та своєчасності його оформлення залежить доля не тільки нерухомості, але і людей…

Заповіт чи дарчу.

Хоча існує кілька способів написання заповіту, все ж, найбільш поширеним з них є письмове звернення спадкодавця, яке реєструється в нотаріальній конторі.

Але в даному випадку недієздатні родичі, або ж інваліди, які перебувають з спадкодавцем у родинному зв’язку, можуть пред’явити свої претензії і вимагати свою частку в спадщині.

І, щоб у майбутньому уникнути конфліктних ситуацій, досить, замість заповіту, оформити дарчу. Даний спосіб оформлення спадщини позбавляє близьких родичів від додаткових витрат на сплату податків.

Спадщина та податки.

Незважаючи на те, що в нашій країні податки на спадщину вже не оплачуються, все ж, при вступі в спадщину в нотаріальній конторі потрібно буде сплатити певну суму. В кожному окремому випадку сума може змінюватися.

Вона розраховується на основі ступеня споріднення спадкоємця і спадкодавця. Є і ті особи, які не зобов’язані оплачувати дану мито.

Якщо заповіту немає…

Якщо в європейських країнах оформлення заповіту – це стандартна і звична процедура, то в нашій країні не завжди на нерухомість є заповіт. І, якщо такого документа немає, то спадкування здійснюється на підставі законодавства.

Успадковуємо квартири

Самими першими претендентами на отримання спадщини є найближчі родичі (подружжя, діти, батьки). Онуки і правнуки також мають право претендувати на отримання своєї частки спадщини.

Спадкоємці другої черги – племінники, дідусі та бабусі, сестри і брати. Менша ймовірність отримання спадщини у спадкоємців третьої черги, до яких відносяться двоюрідні сестри, брати, дядьки і тітки.

Остання черга спадкування відноситься до зведених родичам, якими є вітчим, мачуха падчерка, пасинок. До даної категорії спадкоємців також можна віднести всіх позашлюбних дітей спадкодавця.

Але, якщо вони визнаються такими (мають право на одержання спадщини), то автоматично стають спадкоємцями першої черги.

Вони володіють додатковою перевагою, і, якщо після смерті спадкодавця пройшло досить багато часу, вони можуть претендувати на одержання своєї частки майна…