Увага! У споруджуваних будинках ТСЖ створюватися не будуть!

Нарешті, держава звернула свою увагу на беззаконня, яке вчиняють забудовники, створюючи в споруджуваних житлових будинках ТСЖ (товариства власників житла)…

І не тільки звернув увагу, але й вирішило покінчити з фактами шахрайства та фальсифікації у цій сфері. Про що йдеться? По-перше, як відомо, в Державній Думі на розгляді знаходиться законопроект, що забороняє забудовникам створювати ТСЖ в споруджуваних багатоквартирних житлових будинках.

Більш того, законопроект пройшов вже третє читання і, мабуть, скоро закон з’явиться на світ. Безперечно, цей закон потрібен, оскільки забудовники зовсім вже совість втратили, що хочуть, те й вернуть. І не було на них ніякої управи. Якщо закон набуде чинності, то мешканці новобудов, хоч зітхнуть з полегшенням. А то, адже жити зовсім стало несила.

По-друге, законопроект не тільки забороняє створювати нові ТСЖ, але і накаже ретельно перевірити і створені ОСББ, на предмет їх законності та обґрунтованості створення. Так що, «багато голови полетять». Перевіркою будуть займатися відповідні житлові комісії.

У споруджуваних будинках ТСЖ

По-третє, поки мешканці новобудов не вибрали в установленому порядку конкретний спосіб управління багатоквартирним будинком, управляти будинком буде та компанія, яка виграє тендер. Тендери (конкурси) зобов’язані будуть організовувати і проводити муніципалітети.

До речі, тендери повинні носити в обов’язковому порядку відкритий характер. По-четверте, рішення про створення, так і про ліквідацію (реорганізацію) ТСЖ власники житлових приміщень повинні будуть підписати власноруч. Це дозволить уникнути пересудів і розбіжностей.

Без даних підписаних рішень зареєструвати новостворене ОСББ, не вдасться. В-п’ятих, що стосується житлових комісій, то передбачається значно розширити їх повноваження. Якщо раніше комісії здійснювали тільки контроль над використанням і збереженням житлового фонду, то тепер вони будуть наділені правом перевіряти і обґрунтованість створення ТСЖ.

Житлові комісії зможуть брати участь як у прийнятті рішень про склад ТСЖ, так і у виборі їх керівних органів. І, нарешті, по-шосте, законопроект, отримавши силу закону, внесе поправки до Житлового кодексу РФ, та інші нормативні акти…