В чому особливість страхування приватного будинку?

При страхуванні будинку, перш за все, приймаються до уваги наступні ризики – будинок може згоріти або піддатися протиправних дій сторонніх осіб…

Застрахувати можна не тільки безпосередньо будинок, але і все, що є на ділянці. Загальні принципи страхування нерухомого майна аналогічні – будь то дача або елітний котедж.

Виділяються такі елементи, які можна застрахувати:
– безпосередньо, будинок, причому, страховим захистом забезпечуються його оздоблення та інженерно-технічне обладнання;
– майно, що знаходиться в будинку;
– елементи ландшафтного дизайну;
– споруди на ділянці;
– громадянська відповідальність.

При страхуванні існує кілька ключових моментів, які потребують розгляду.

1. Вартість будинку. Кожен з будинків суто індивідуальний, відрізняючись тим самим від квартир, які досить стандартні для того, щоб оцінити їх вартість. Саме тому між сторонами нерідко трапляються розбіжності.

Коли будинок новий, в наявності є будівельні кошториси, є документи, що підтверджують витрати, їх реально пред’явити страховій компанії на підтвердження суми, на яку ви хотіли б застрахувати житло.

Страховик, можливо, прийме до уваги ваші видаткові документи, однак вважати ціну буде по-своєму, не довіряючи повністю істинності поданих кошторисів.

Варто розуміти, що страхова компанія, все-таки, зацікавлена в оцінці вашої нерухомості за ціною, наближеною до ринкової. Оціночні вартості квартир і будинків періодично коригуються з урахуванням їх ціни на ринку.

В чому особливість страхування приватного будинку?

2. Які ризики потребують страхового захисту? Як правило, страховики пропонують чотири пакету: страхування від пожежі, води, протиправних дій сторонніх, і повний пакет, що включає страховий захист від усіх видів ризиків.

Оскільки зазвичай вартість повного пакету незначно вище кожного з окремих, то доцільніше придбати саме його. Тому що деякі «підводні камені» мають місце бути. Можна застрахуватися на випадок пожежі, а будинок згорить через сторонніх осіб, простіше кажучи, через підпал. В такому випадку нічого відшкодовано не буде.

3. Вартість страховки. Знизити її вам вдасться, якщо:
– будинок побудований в цілодобово котеджному селищі;
– у швидкому доступі є пожежна служба;
– будинок ви обладнали діючої для гасіння пожежі системою;
– вами поновлюється договір, який не має в минулому році страхових випадків.

4. Документи про право власності на страхуемое майно. Їх надавати не потрібно. Виходячи із зазначеного в статті 930 ГК РФ, укладення договору про страхування майна можливе без відомостей про вигодонабувача. Однак при страховому випадку страхова компанія негайно попросить підтвердження майнового інтересу…