В яких випадках необхідно присутність нотаріуса?

Якщо укладається договір купівлі-продажу нерухомості, обов’язково присутність нотаріуса. У той же час, досить часто купівля-продаж квартир, і багато хто інші операції, пов’язані з нерухомістю, полягають в його присутності…

Наприклад, при укладенні договору ренти потрібне обов’язкове нотаріальне засвідчення. Необхідна оплата державного мита, розмір якої становить 0,5% від величини вартості самої нерухомості. Також потрібно оплата послуг нотаріуса.

Купівля-продаж квартири, або договір її дарування часом може вимагати нотаріального засвідчення, незважаючи на те, що це та його вимогу. Величина вартості такого договору значно вище, у зв’язку з більшою величиною мита.

Вартість послуг нотаріуса також більш висока.

Від нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу нерухомості не збільшуються жодні гарантії, пов’язані з благополучним рішенням квартирного питання.

Відповідальність нотаріуса настає тільки в тому разі, коли їм було здійснено розгляд підроблених документів, і то при наявності явних ознак фальсифікації.

Нотаріус не може бути відповідає за дієздатність сторін, між якими укладається договір, а також не в його компетенції знаходиться перевірка юридичної чистоти об’єктів нерухомості.

В яких випадках необхідно присутність нотаріуса?

Такий стан речей може спричинити в подальшому виникнення певних спроб оспорювання права власності на квартиру.

Основне завдання нотаріуса – підтвердити той факт, що договір укладався при наявності обох сторін в той час, який вказано в договорі.

Найчастіше, при продажу квартири, вартість якої перевищує 1 мільйон рублів, а термін власності не перевищує 3 років, продавець домовляється з покупцем про те, щоб вказати в договорі занижену вартість нерухомості, що дозволить не сплачувати 13%-й податок. Що на це скаже нотаріус? Буде він добиватися вказівки реальної ринкової вартості нерухомості?

Деякий час тому в нотаріальних конторах обов’язковою вимогою була вказівка в договорі лише реальної ринкової вартості нерухомості.

На сьогоднішній день, згідно з відповідними законодавчими нормами, визначальними державне мито, ставлення нотаріусів по відношенню до такого методу відходу від податків є лояльним.

При здійсненні будь-яких операцій з нерухомістю, вироблених за дорученням, потрібно обов’язкове засвідчення нотаріуса…