Від чого залежить вартість житла?

Багато хто з нас хоч раз да стикалися з проблемою купівлі-продажу житла. І природним було питання – а від чого ж вона, ця вартість залежить?

Що саме впливає на ціну? Адже не раз бувало, що практично ідентичні квартири сильно відрізняються за ціною. І причиною тому є фактори, що впливають на вартість.

Найважливішим фактором є розташування житла. Ближче до центру міста – більше ціна. Адже сприятлива інфраструктура більше розвинена саме в центральній частині – це парки, адміністрація, магазини, аптеки тощо.

У великих містах з метрополітеном наявність поряд з житлом станції метро так само означає подорожчання. Звичайно ж, в даному випадку багато залежить від завантаженості доріг у районі житлоплощі.

Від чого залежить вартість житла?

Іншим серйозним фактором є тип будови і його вік. Квартира в цегляному будинку обійдеться дорожче аналогічної в будинку панельного типу, рівно як і вартість житла в новобудовах буде вище ніж в старих будинках.

Планування і розмір житлоплощі так само очевидним чином впливають на вартість. Вартість тієї ж хрущовки буде набагато нижче квартири індивідуального планування.

Поверховість квартири і наявність ліфта так само впливають на ціну. Квартири першого і останнього поверху зазвичай дешевше.
Впливають на цінову політику та побутові зручності – загальний стан житла, наявність балкона, опалення, водопроводу, телефону і всього того, що впливає на комфорт майбутніх мешканців.

Пора року вносить свої корективи – влітку підвищується попит на будови в дачних селищах і вони трохи дорожчі, ніж взимку.

Завершальним фактором буде стан навколишнього середовища в районі проживання. Наявність поруч з будинком шкідливих виробництв може знизити підсумкову вартість…