Від чого зростають ціни на землю?

Кожен з регіонів стикається зі зростанням цін на нерухомість. Інвестори, отримавши заробіток, моментально переміщуються в інші регіони. Порівняно недавно подібне сталося з нерухомої власністю в Москві…

Інвестори зрозуміли, що прибутки від нерухомості столиці вже не буде, і вони стали здійснювати вклади в підмосковні та інші регіони.

На їхню думку, перспективними районами є підмосковні райони, Санкт-Петербург і Калінінградська область, ще Сочі – там вартість на землю вже обійшла всі рекорди.

Потрібно зауважити, що вперше вартість на землю почала зростати вже в 1996 році. У той час інвестори вдало і дешево скупили всі колгоспні землі.

Через кілька років, земля колгоспів подорожчала в кілька разів. Трохи пізніше, в 2003 році вартість знову стала зростати.

Зробивши внесок коштів у 1996 році, інвестори отримали дуже великий прибуток, тому що вартість підскочила від 30 або 100$ за сотку до 1000, 10 000$.

У квітні 2006 року на земельні ділянки вже був великий попит. Таким чином, всього за пару місяців земельні ділянки в Москві подорожчали приблизно в 2 рази.

Зростання цін в підмосковних районах пояснюється активною піар-компанією з боку інвесторів. Фахівці проводять розкручування нових, ще мало кому відомих, котеджних селищ.

За даними експертів, починаючи з 2001 року, вартість землі зросла приблизно в 6 разів. Але варто зауважити, що подібного зростання зазнала вартість землі і в інших районах, крім підмосковних.

Від чого зростають ціни на землю?

Протягом останніх 2 років в Калінінградській області ціни на землю зросли, приблизно, в 2 або 3 рази. При всьому цьому, ціни ще не досягли своїх вершин, і фахівці припускають, що відбудеться зростання середньої вартості сотки землі з 10 000 до 22 000$.

Ситуація, яка панує в Санкт-Петербурзі, теж досить складна. «Північна столиця», поряд з Москвою, зіткнулася з нестачею земель під забудови, це призвело до значного збільшення цін. Аналітики вважають, що це відбувається і з-за зростання потенціалу економіки регіону.

Ціни на землі для складських будівництв у Петербурзі складають більше 8 000 доларів. Земельна сотка в спальних районах – 100 000-200 000 доларів.

Дорожнеча землі в Петербурзі і підмосковних регіонах зумовлена інтересами незалежних інвестицій. А в Калінінградській області не обійшлося без сприяння держави.

Таким чином, у 2005 році областю був отриманий статус особливої зони економіки, що означало звільнення від сплати податків на прибуток і майно компаній-резидентів. Також регіон став розглядатися як гральна зона. Це теж вплинуло на зростання вартості в області…