Вигідна покупка дачі

На відміну від міської нерухомості, дачні ділянки товар сезонний. Осінь – вдала пора для придбання земельної ділянки…

В листопаді стає значно менше покупців земельних ділянок та заміської нерухомості, тому відчайдушно торгуючись в цей період можна відмінно знизити ціну.

У пошуку ділянки намагайся уникати посередників, шукай прямих землевласників через газети безкоштовних оголошень або інтернет форумах. Якщо ти нічого не розумієш в будівництві і обмежена в засобах, роби ставку на дачу, в якій вже жили. Будинок хоч і не новий, але зате відразу можна оцінити комфортність.

Не забудь з’ясувати у власника, які документи у нього є на землю і будинок. Обов’язково зроби копії цих документів, а після вирушай в юридичну консультацію, щоб з’ясувати, наскільки добросовісний продавець і складно буде оформити ділянку у власність (послуги юриста обійдуться приблизно в 1000-2000 руб.).

Вигідна покупка дачі

Найменше проблем з документами у тих, хто купує будинок у садовому товаристві, – всі необхідні документи видає голова.

Оформлення документів обійдеться в 20 000 рублів – сума вартості численних довідок та документів різних організацій. Якщо немає часу самостійно збирати довідки, можна звернутися до ріелтора, який за свої послуги візьме до 50 000 рублів.

Пізня осінь – саме час звернутися до муніципальних аукціонів. Кількість бажаючих купувати землю тут також знижується, отже, кінцева вартість лота може бути набагато менше. Але при покупці з аукціону є ризик спокуситися низькою ціною і купити не те, що хотілося б.

Тому заздалегідь варто взяти в місцевій адміністрації, яка проводить аукціон, план ділянки і, виїхавши на місце, оцінити майбутнє придбання.

Якщо у ділянки відсутні комунікації та договору на приєднання до мереж електроенергії, газо — і гидроснабжения, каналізації, його краще не купувати. В майбутньому великий ризик витратити значно більше, ніж зекономиш від покупки такої ділянки за привабливою ціною…