Вигідне вкладення: придбання житла в Латвії

За останній період у іноземців з’явився неабиякий інтерес до будинках і квартирах у Латвії…

Це не стільки обумовлено спадом цін на латвійське житло, а більше -отриманням виду на проживання, що, в свою чергу, дає гарантію вільних поїздок по Шенгенській зоні.

Але чи вигідно це не тільки придбали нерухомість, але і владі, таким чином отримали досить хороші грошові вливання в економіку країни.

Згідно з латвійським законодавством, вартість нерухомості в столиці, в курортній Юрмалі і у великих містах повинна бути ніяк не менше ста тисяч латів, в іншій місцевості ставки знижено вдвічі – не менше п’ятдесяти тисяч латів.

Після придбання нерухомості, її покупцеві надається тимчасовий ВНП, терміном на п’ять років.

Крім самого придбав нерухоме майно людини, вид на проживання можуть запросити дружина або чоловік, діти неповнолітнього віку або опікувані ним особи.

При здачі іспиту на знання основ латиської мови і при доведенні того факту, що людина, у майні якого є нерухомість на території Латвії, жив у країні половину строку тимчасового виду на проживання, отримує постійний ВНП.

В перше півріччя, а саме з початку липня минулого року, після зміни латвійського законодавства, точніше, його частині, що стосується імміграції іноземного населення, охочими отримати вид на проживання було подано і задоволено сто двадцять одна заявка на одержання тимчасового ВНП.

житло в Латвії

Крім цього кількості осіб, тимчасовий ВНП отримали більше вісімдесяти іноземців, які вклали свої кошти у підприємства і банки країни.

Варто зазначити, що заявка розглядається три місяці, але ні одну з заявок досі не відхилили, лише були випадки подовження часу задоволення запиту.

Працівники ріелтерських компаній помічають, що покупцям найбільш цікаві нові багатоквартирні споруди, або ж будівлі, розташовані в самому серці Риги, побудовані ще до початку війни і повністю відреставровані.

Особливу увагу покупців привертають також будинки і квартири на узбережжі у Юрмалі. Так як вартість житла в Латвії, на сьогоднішній день, більш ніж на 50% менше вартості житла до кризи, експерти в області нерухомості запевняють, що інтерес до нього в нинішньому році буде стабільно зростати.

Крім підвищення інтересу іноземних громадян до нерухомості в Латвії, очікується, у зв’язку з цим, подальше зростання будівництва житла по всій країні…