Як безпечно орендувати нерухомість?

Що може бути простіше, ніж оренда нерухомості? Виявляється, якщо не дотримуватися деяких простих правил, можна зіткнутися з численними неприємностями…

І це стосується не тільки орендодавців, але і самих орендарів. Наступні рекомендації допоможуть обом сторонам угоди отримати обопільну прибуток.

Страхування від непередбачених ситуацій. При оренді нерухомості орендар може зіткнутися із заставною сумою.

У багатьох країнах заставна сума – це неодмінна складова договору. Найчастіше вона не перевищує місячної оренди і використовується в якості страховки за можливу шкоду під час оренди.

Договір? Обов’язково! Не варто залишати договір на оренду лише в усному вигляді. Письмова форма – застава професіоналізму, відповідальності, з якою підходять обидві сторони угоди.

В договорі можна вказати всі ті відомості, які знадобляться для своєчасного вирішення непорозумінь, що виникають між сторонами.

Звичайно, в договорі необхідно вказати особисті дані (паспорт, умови оренди, а також суму орендної плати).

Щоб завчасно запобігти виникненню розбіжностей, що стосуються майна, то рекомендується скласти акт приймання-передачі нерухомості.

Даний документ повинен повністю описати технічний стан квартири. Обов’язково потрібно вказати наявні дефекти на момент здачі (сколи на плитках, дефекти віконних рам тощо).

орендувати нерухомість

Якщо нерухомість здається з меблями і технікою, то необхідно обов’язково описати її, і вказати їх серійні номери.

Існує ще маса важливих нюансів, про які можна згадати при здачі нерухомості в оренду. І, якщо на момент розірвання договору оренди у сторін виникнуть претензії, то всі вони будуть вирішуватися на підставі даного передавального акта та умов договору.

Розірвання договору. Якщо на момент розірвання договору оренди в обох сторін відсутні претензії, то це вважається оптимальним. Але ідеальних випадків дуже мало. Набагато частіше у сторін виникають претензії.

І тут потрібно вибрати третю сторону (ріелтор), яка і вирішить суперечку. У деяких великих агентствах надається «післяпродажне обслуговування», яке призначене саме для вирішення таких спорів.

Отже, якщо в процесі оренди в квартирі було розбите скло, то дану неустойку повинен сплатити орендар. Якщо ж під час оренди проржавіла труба на кухні або у ванній кімнаті, то її ремонтом повинен займатися орендодавець…