Як безпечно здати житло?

Здати належить вам нерухомість в оренду найчастіше вигідно, але, як вже відомо, не завжди буває безпечно…

По-перше, при бажанні здавати неприватизовану квартиру в оренду необхідно заяву за згодою всіх повнолітніх членів сім’ї, зареєстрованих на даній житловій площі разом з власником квартири.

По-друге, наймач цілком може вдатися до різного роду махінацій, починаючи з суборенди (перездати зняту ним же квартиру кільком особам одночасно і зникнути, взявши передоплату за 1 чи 2 місяці) і закінчуючи підробкою паперів та спроби приватизувати вашу ж квартиру на себе.

По-третє, мабуть, самий поширений випадок, коли наймач з великою часткою ймовірності може залишити квартиру і безслідно «загубитися», відповідно не заплативши ні копійки.

Багато колишні власники, які не раз стикалися з недобросовісними квартиронаймачами, рекомендують наступне:

– Крім паспортних даних, які ви попросите у кандидата на оренду, не варто перейматися надмірною ввічливістю і соромитися дізнатися, де точно працює людина, т. е. мати точні контактні дані його місця роботи.

Як безпечно здати житло?

– Якщо у нових квартиронаймачів є діти, то поцікавтеся заздалегідь і дізнайтеся в який дитячий сад або навчальний заклад оформлений дитина.

Іншими словами, чим більше конкретної інформації ви будете мати про людей, тим впевненіше ви будете діяти в різних віроломних і недобросовісних ситуаціях.

Далі, найпоширенішим способом знайти наймачів, це в інтернеті. Переваги такого варіанту – величезний вибір бажаючих. Явний недолік – великий ризик нарватися на шахраїв або на сумнівну компанію з нерухомості.

Звернутися у велику фірму з нерухомості з перевіреною репутацією цілком розумний варіант. Ці компанії (агентства) можуть надати дуже хороші умови і попросять невеликі кошти за свої послуги.

Також такі компанії, як правило, допомагають своїм клієнтам при виникненні проблемних ситуацій з мешканцями…