Як купувати житлоплощу?

Для більшості придбання житлоплощі – це головна угода у житті. Як придбати житлоплощу і не пошкодувати про вкладені гроші? Спочатку треба зробити свій вибір, чи будете Ви шукати житлоплощу особисто або ж зверніться до послуг спеціаліста…

Якщо у Вас багато часу для самостійного пошуку Вам надається можливість відшукати непогану пропозицію в газетах, в Мережі інтернет на сайтах, які містять оголошення про нерухомості і так далі.

Але у випадку якщо Ви знайшли хороша пропозиція, для оформлення документів, потрібно звернутися до фахівця. Приблизно ріелтерські фірми візьмуть за угоду 5-10% від вартості нерухомості. Хоч це і не невелика сума, хоча якщо поглянути під іншим кутом ризик, що Вас надурять, при укладенні договору істотно знижується.

У договорі необхідно передбачити обстановку, у разі якщо ріелтор не зумів відшукати Вам підходящу пропозицію. Необхідно конкретно вказувати, що ви будете повинні агентству в такій ситуації. У заявці на пошук житлоплощі потрібно вказати максимально чітке уявлення про те, що ви хочете отримати в результаті, аж до шуму з вулиці і виду з вікна.

Це допоможе Вам повернути готівкові кошти, якщо пошук не увінчався успіхом. Якщо агентство у визначений термін не надасть вам інформацію про придатних квартирах, то позбавляється власного гонорару за пошук і ймовірно оплачує неустойку.

Що може завадити здіснити угоду покупки квартири:

Відсутність документів у продавця: особисті (паспорт), на квартиру (про право на спадщину, свідоцтво про право, про приватизацію приналежності та ін.), у відсутності даних документів продавець не має можливості продати житлоплощу.

В квартирі зареєстровані рідні продавця. Позбавити права проживання і виписати їх досить важко: влаштувати це можливо тільки через суд.

купувати житлову площу

В продаваемом будинку проведена несанкціоноване перепланування. Визначити її можливо з червонуватим лініях на поверховий проекті БТІ.

На що звернути увагу при придбанні квартири? Дізнайтеся, як часто купувалася і продавалася квартира. Якщо жителі в ній довго не зупинялися, а намагалися пошвидше продати, то їх, мабуть, щось сильно не влаштовувало. Потрудіться поспілкуватися з сусідами.

Невелика вартість збільшує ризик заперечування угоди. Знайомі випадки, коли господарі негайно збували житло значно дешевше ринкової вартості, щоб отримати кошти на від’їзд, лікування і т. п. А потім зверталися до суду, говорячи, що операція була виконана на заздалегідь безвыгодных умовах у зв’язку важких життєвих подій. Ця угода буде недійсною.

Потрібно дізнатися, чи була житлоплощу об’єктом судових справ? У таких умовах на житло мають всі шанси накласти арешт, і взагалі невідомо, чим все закінчиться.

Власні документи продавця і папери на житлоплощу зобов’язані бути представлені в оригіналах.