Як купити кредитну квартиру?

У наш час практично кожен великий банк на своєму сайті виклав інформацію щодо реалізації заставного майна. В тому числі, є маса дуже цікавих пропозицій щодо житлової нерухомості. Продаються квартири і будинки по дуже привабливим цінам. В чому ж підступ, і що необхідно зробити для того, щоб придбати це житло…

Почнемо з початку, заставне майно – це нерухомість і автомобілі, які позичальники передали банку в заставу, отримавши при цьому певну суму грошей в кредит.

Банк починає процес реалізації заставного майна після того, як позичальник по яких-небудь причинах перестає виплачувати заборгованість щомісяця.

Банк може реалізувати заставну нерухомість двома способами – через аукціон, якщо позичальник проти продажу майна, і його нерухомість або автомобіль через суд передається банку.

В такому випадку необхідно реєструвати свою участь в аукціоні та після проведення торгів викуповувати об’єкт нерухомості розраховуючись готівкою.

Також, нерухомість може реалізуватися банком за погодженням з самим господарем, позичальником. Це відбувається, коли позичальник з яких-небудь причин не може більше платити щомісячні платежі, або ж не вважає за потрібне.

Але як людина грамотна, позичальник розуміє, що банку повернути борг все-таки потрібно, тому за обопільною згодою з банком виставляє квартиру або іншу нерухомість на продаж.

В даному випадку існує заборгованість перед банком на певну суму, а також оцінюється ринкова вартість. Якщо є різниця між ринковою вартістю, за яку об’єкт виставлено на продаж і обов’язком позичальника перед банком, то вона виплачується позичальнику.

купити квартиру

Банк в свою чергу отримує стовідсоткову виплату кредиту. Якщо нерухомість реалізується за живі гроші, операція відбувається в банку, беруть участь три сторони, при цьому кожна одержує своє. Існує також варіант, коли кредитна квартира або будинок передаються в кредит іншому позичальнику.

У такому разі первісний позичальник отримує різницю, про яку йшла мова вище по тексту, а банк оцінює платоспроможність нового позичальника та передає об’єкт йому в кредит, найчастіше, на тих же умовах.

Такі варіанти покупки квартири, будинку або автомобіля для нового покупця найбільш прийнятним, оскільки позичальник, який не має можливості платити по кредиту, готовий реалізувати майно за ціною нижче ринкової. А банк, у свою чергу, також більш лояльно ставитися до нового позичальника (при переоформленні кредиту), так як не хоче ускладнювати ситуацію з виплатою кредиту.

Більш детальну інформацію ви можете знайти на сайтах банків. Скажу одне, подібна схема, особливо коли продаж відбувається за погодженням з колишнім господарем, досить прозора, і ви стаєте повноправним господарем власного житла, або ж автомобіля, при цьому отримавши певні знижки.