Як купити нерухомість в Малайзії?

Малайзійське уряд звернув увагу на зростаючу кількість туристів та інвесторів з Росії, і зреагувала належним чином. Так, в минулому році, тільки за вісім місяців кількість росіян, які відвідали Малайзію, зросла більш ніж на 13 тисяч…

Малайзійське уряд, у свою чергу, зробив заяву про старт програми «Малайзія – другий дім», яка буде просуватися і для росіян. На думку малазійських чиновників, дана програма буде сприяти популярності дешевої місцевої нерухомості серед іноземців.

Відповідно до умов вищевказаної програми, будь-який іноземець, якому більше 50 років, може придбати нерухомість в Малайзії, за умови, що він поклав на свій рахунок у малайзійському банку від 42 000$ і більше. Крім того, іноземний громадянин-покупець місцевої нерухомості повинен мати щомісячний дохід не менше 3-х тисяч доларів, і договір медичної страховки.

У разі, коли потенційний покупець молодше 50 років, йому для покупки нерухомості в Малайзії необхідно мати на рахунку не менше 85 тисяч доларів. Що стосується доходу і страховки – умови ті ж. Важливий момент – дана програма відноситься тільки до дешевого житла (менше 73 тисяч доларів.) Умови для покупки житла подорожче однакові як для іноземних громадян, так і для громадян Малайзії.

Природні умови Малайзії багато в чому схожі з сусіднім Тайландом – зелене буяння джунглі, безкраї пляжі. Але, Малайзія в основному (більше 60% населення) мусульманська країна. Віра сильно відображається на емоційному тлі населення – на відміну від розслабленого, усміхненого буддистського Тайланда, малазійці більш діловиті і напружені.

Безсумнівна перевага Малайзії перед Тайландом для іноземців – використання латиниці для писемності.

нерухомість в Малайзії

Малайзія, порівняно з іншими азіатськими країнами, найменше постраждала від світової фінансової кризи. Ціни на місцеву нерухомість впали всього на 10%. Одна з причин такого високого «імунітету» – низький рівень інтересу до малайзійської нерухомості у іноземців в докризовий час.

Малайзію вже кілька років поспіль відносять до країн з найбільш стійкою економікою. Але, незважаючи на цей факт, житло в країні майже не подорожчало. Ціни на котеджі і квартири залишилися на рівні п’ятирічної давності.

В даний час елітну квартиру, площею 140 кв. м. в Малайзії можна придбати за 100 тисяч доларів. Правда, ця ціна не відноситься до столиці Куала – Лумпур. Гарне столичне житло коштує на кілька порядків дорожче.

При покупці нерухомості в Малайзії потрібно враховувати супутні витрати:

• Нотаріальний збір – близько 4 тисячі доларів;
• Гербовий збір – 1.2 тисячі доларів;
• Комісія агента – близько 2 тисяч доларів;
• Комунальне обслуговування – близько 70 доларів в місяць.