Як не допустивши помилки купити квартиру?

Придбання квартири – це одна з найважливіших операцій у житті. Тому до неї треба підійти відповідально. Для початку визначіться, чи будете ви звертатися до послуг ріелтора, або будете підбирати квартиру самостійно…

Якщо ви володієте великою кількістю вільного часу, то можете знайти непогану пропозицію на сайтах, в газетах з оголошеннями про нерухомість.

Але, якщо стоїть пропозицію знайдено, то прийшов час звернутися до професіонала.

Згідно зі статистикою, до 90% невдалих угод здійснюються покупцями безпосередньо.

Ріелторські контори зазвичай беруть від 5 до 10% від вартості угоди по купівлі-продажу квартир. Сума, звичайно, не маленька, зате значно знижується ризик, що вас обдурять.

Ріелтор порадить, як правильно здійснити операцію, і, в разі необхідності, допоможе розрахувати виплати по кредиту.

Сума винагороди ріелтора вказується у відсотках. Не забудьте уточнити у договорі, входять в загальну винагороду витрати по вибору квартири.

Якщо це не передбачено, то сума витрат повинна бути записана окремим пунктом. Крім того, в договорі має бути передбачена ситуація, якщо підходяща пропозиція не буде знайдено. Чітко обговоріть, що ви будете повинні агентству в цій ситуації.

помилки купити квартиру

Максимально повно заповнюйте заявку на пошук квартири, враховуючи навіть рівень шуму з вулиці і вигляд з вікна. У разі, якщо пошук не увінчається успіхом, ви зможете повернути гроші. Якщо в обумовлений термін агентство не надасть вам інформацію про відповідні квартирах, то втратить винагороди, а, можливо, виплатить неустойку.

Якщо ж Ви відмовитеся від усіх відповідних варіантів, то самі понесете штрафні санкції. Якщо квартира обрана, і Ви вирішили його придбати, то, в першу чергу, необхідно дізнатися, хто господар: особи, які визнані судом недієздатними, не мають права укладати угоди.

Не рекомендується укладати угоди з особами, які перебувають на обліку в наркологічних і (або) психоневрологічних диспансерах. Таку угоду можуть заперечити, небезпечно укладати угоду з людиною, що має погане здоров’я. Не можна купувати квартиру в особи, що продає по довіреності.

Що може перешкодити здійсненню правочину: втрачені документи продавця, без яких він не може продати квартиру, продається житло було здійснено несанкціоноване перепланування в квартирі прописані інші люди, якщо здійснюється продаж частки у праві власності на квартиру…